cadde ve sokaklarda yürürken sigara içmek yasaklandı

gundem
Bursa'da corona virüs tedbirleri kapsamında kamuya açık alanlar ile cadde ve sokaklarda yürürken sigara içilmesi yasaklandı. Sizce nasıl bir karar arkadaşlar? Sigara içenler fena isyan edece bu duruma bence.
cbukowski
Kimileri marifetmiş gibi yolda tüttüre gidiyor ve bu da büyük risk taşıyor kanımca. İzmaritini söndürüp çöpe atmak suretiyle bir kenara geçip içenler için sorun yoktur efendim.
tesetabi
Sanırım maskeyi açıp geziyorlar sigara içerken diye alınan bir karar ama zaten hükümet halihazırda sigara ile savaş halinde. Sebebi de sigara kaynaklı sağlık giderleri ülkemize çok büyük bir külfet. Gavurdan sigara alıp onları zengin ederken kendimizi zehirliyoruz. Birde üzerine sağlık giderleri, ilaçlarda yurtdışından. Milyonlarca kişi içiyor şuan yazdığım size komik geliyor belki ama ülke ekonomisinin sırtında bir kambur bu sigara işi. Devler vergi alıyor tabi ama oda devede kulak kalır.
sevimli
#sigara
Yasaklansın komple kurtulalım artık bu yüzden hastalıklar arttı keşke hiç olmasaydı. Nefret ederek içtiğim bir zehir yasaklar geldi güzel fakat üretim devam buna da el atılsa keşke. Kendi kendimize zarar veriyoruz bunun adı nedir bilmiyorum ama az kaldı diyebilirim bırakılacak.
dorukisrak
Sigara içmek zaten zararlı bir eylem. Hayatı tehdit eden ve vücuda çok kalıcı zararlar veren bişey sigara. Ama tüm bunların yanında oldukça antipatik bir görünüşü var hele hele sokakta hiç kimsenin eline yakışmıyor. Bana oldukça sevimsiz geliyor.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun