cansu dere

radar
sadakatsiz'in aldatılan ama aldatarak intikamını alan, bir yandan zavallı bir yandan psikopat, bu bölümde volkan'ın geri dönmesi neticesinde hayatının şaftı kayacak olan, güzel ve zengin doktor asya'sı. fakat bana kalırsa o rol, kendisinin üzerinde emanet gibi durmaktadır. hayır yani bir serenay sarıkaya, bir özge özpirinçci falan olaydı; aldatılan ve intikam hırsıyla yanıp tutuşan bir kadını daha gerçekçi oynayabilirdi şeklindeki düşünceler beynimi işgal etmektedir. artık 40 yaşına vâsıl olan, anason'un dediği gibi 'yaşlandırıyor seni aynalar' moduna girmiş, hafiften yolun sonuna doğru yaklaşan, cahit sıtkı tarancı'nın 'yolun yarısı eder' dediği yaşı geçeli tam 5 yıl olmuş cansu dere; şimdi eski bir fotoğrafı ile gündemdedir. meşhur atv dizilerinden ezel ve sıla'nın da başrollerinde yer alan cansu dere, en çok da Eyşan karakteriyle hem türkiye'de hem yurt dışında popüler olmuştu, hatırlanmalıdır. aslında kariyeri mankenlikle başlamış fakat oyunculukla 'u' dönüşü yapmıştır. işte lafı oraya getireceğim; kariyerinin daha ilk yıllarında, henüz çok amatörken çekilmiş olan bir resmi sosyal medyada çok konuşulmaya başlanmıştır. değişimiyle gripin şarkısındaki gibi 'nerden nereyeee' dememize sebebiyet veren cansu dere; 'ya Miss Turkey 3. güzeli olan cansu bu muydu yaaaw?' diye tekrar sorgulatmıştır. neyse, bu arada belirtmeden geçmeyeyim; cansu dere 'anne' dizisinde de turna'ya sahip çıkan zeynep öğretmen olarak rol almıştır. sıkı takipçisi olduğum bu dizide zeynep öğretmenin başına gelen o fecî, o elîm kaza beni fazlasıyla üzmüştür. Şahsiyet'te cansu dere, nevra elmas'ı nasıl oynadı; orası benim açımdan bir muammadır. yıl olmuş neredeyse 2021, hâlâ şahsiyet dizisini izlememişimdir. fi'den sonra yerine hiçbir şey koyamadığım için, şahsiyet dizisiyle yeni puhu tv yapıtlarına yelken açmak bana ağır gelmiştir. (konu yine çorba oldu farkındayım ama işte eskidefterler'in böyle bir atmosferi vardır. insan yazmaya başlayınca kendini durduramamaktadır. eskidefterler'e sevgilerimi sunarken, bu ortamın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletmek üzerime düşen bir borçtur.)
not: kardeşi arda dere silahlı saldırıya uğramıştır, kendisine de geçmiş olsun dileklerimizi gönderirken bu fasıl burada son bulmaktadır.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun