chia tohumu

blue raven
yıllar boyunca mayaların diyetlerinde kendine yer bulan bir bitki ve onun tohumları. maya dilinde "güç" anlamına gelir ve savaşçılar, ağır işte çalışanlar, koşucular tarafından uzun süreli tokluk hissi ve enerji vermesi için fazlaca tüketilirdi. günümüzde ise sağlıklı beslenmek isteyenlerin ve kilo kontrolü sağlamak isteyenlerin popüler yiyecekleri arasında yer almaktadır. Chia tohumlarının çok faydalı olmasının nedeni, lif, omega-3 yağları, protein, vitaminler ve minerallerce zengin olmasıdır.
daha fazla bilgi için hakkında yazılmış bir makaleye buradan ulaşabilirsiniz.
incio
Ben seviyorum chia tohumunu. Bir bu birde keten tohumu yoğurtla gidiyor gayet güzel ve şifa kaynağı aynı zamanda. Keten tohumunu poğaca falan üzerinde de kullanıyorlar sanırım haşhaş gibi bir tat veriyor denk gelmiştim ama chia tohumunda aynısı var mı bilemedim.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol