covid-19

eliszvy
Şimdi hastanelerde aşırı yoğunluk var covid-19 a herkes eskisi kadar dikkat etmiyor. Bu yüzden hastalık ciddi anlamda yayılıyor. Vakalar her gün daha çok artıyor.
sinerji
Bugün şirket mailimize bir ileti geldi o sayede haberim oldu. Cumhurbaşkanı sayın erdoğan akşam açıklama yapacakmış yasaklar ile ilgisi olması bekleniyor açıklamaların. Gelen mailde şirket olarak 8 saniyelik reklama 6000 tl rakamından başlayan fiyatlar ile reklam verilmesi ile ilgiliydi. Çoğu kanal ortak yayınlayacak açıklamayı. Yasaklar gelebilir.
blue raven
enfeksiyon hastalıkları açısından başıma gelen en kötü hastalık. kişiden kişiye etkilemesi değişiyor. kimi ben geçirdim hiç birşey yapmıyor komplo bu gripten öte değil derken benim gibi bağışıklık sistemi düşük ve gereğinden fazla tepki veren bir vücuda sahip olanlarda ciğerlerine hava doldurabilmek için yalvarıyor. ateşiniz hiç düşmüyor ve sürekli bir uyku halinde oluyorsunuz. genel kas ve eklem ağrıları yüzünden yattığınız yatak bile canınızı acıtıyor. geceleri ateş ve nefes darlığı ile uyanmak kadar iğrenç bir şey yok sanırım. kanınız daha ağdalı aktığı için dayanılmaz bir baş ağrısı oluyor. kan sulandırıcı iğnelere ihtiyacınız var ancak piyasada yok. koku kaybı ile etrafınızdaki her şey bir değişik iğrenç alkol tarzı garip kokuyor. şekerli şeylerin tadı kalmıyor.
benim için epey zorlu geçen bir 20 gün sonrası ancak gözümü açabildim. lütfen siz kendi önleminizi alın ve bana birşey olmaz demeyin. siz de büyük bir hastalık yaratmayabilir ancak bulaştırdığınız kişide kalıcı hasarlar oluşturabilir.
eski defterler
Koca: "Ağır hasta sayısı 4 ayda 8 kat arttı. Bir gündeki yeni hasta sayımız, 5.000'in üzerinde. Dünkü can kaybımız, 141. Mücadeleden daha az yara, daha az acıyla çıkmak için, zorunlu tedbirlere kendi tercihimizi eklemeliyiz. EN İYİ TEDBİR EVİMİZDİR." dedi.
blue raven
aşı için geri sayım başladı ancak aşının ülkemize gelmesi de sıkıntıların çözüleceği anlamına gelmiyor. etrafımda konuşulanlardan anladığım kadarıyla ilk etapta gelecek aşı az olacağından belirli kriterlere göre uygulanacakmış. öncelikle 55 yaş altı 20 yaş üstü ve covid geçirmemiş olma şartı aranacakmış..
acikelli
Beyni her türlü mahvediyor. Tek başına nörolojik hastalıklara yol açtığı ispatlanmasada olan nörolojik hastaliklari ortaya çıkardığı ve daha da kötülestirdigi görülmüştür. Baya korkunç anlayacağınız. Covid geliyor geçiyor diye düşünmemek lazım vücudumuzun bir çok bölgesinde hasar bırakabiliyor.
aleynaxc
covid virüsü hızla yayılmaya devam ederken insanları reklâmlarla bilinçlendirip bunun önüne geçmek güzel bir çalışma olmuş tebrikler günümüzde çoğu insan yasaklara uymuyor bu yüzdende diğer insanların hayatını tehlikeye atıyor bunu önlemek hepimiz için bir görev olmalı
sari yilan
#covid19

Diğer okullarda sınavlar yapılmamasına rağmen sadece bizim ülkemizde sınav yapılıyor bu durum nedeniyle artışlar yukseliiyo
Eğer hicbirseys izin vermeselerdi gayet iyi bir sonuç alabilirdik hatta ve hatta su anda corona bitmiş olurdu
kumru
#covid
Kesinlikle katılıyorum bir tek bizim ülkedemizde okullar açık ve hayat normal akista. Bir orta yolunu bulamadık yasaklar devam edecek her yer kapali olacak ki ortalik duzelsin vaka artmasin. Simdi tekrar başa donucez hiçbir fark olmadan
dorukisrak
Aynen ya tam bitecek derken sar başa en başa. Okulların açılması evet eğitim kolaylığı için şart ama salgın açısından oldukça korkutucu. İnşallah düşündüğümüz gibi olmaz.
tatlimandalina
Covid 19 vakası Türkiye'de ilk 10 Mart günü görüldü ve o zaman sağlık bakanı Fahrettin Koca ekranlarda hazırlıklı olduğumuzu açık yureklilikle belirtti. Lakin ben bu kadar uzun süreceğini ve bu kadar kayıp vereceğimizi hiç ama hiç tahmin etmemiştim. Baya baya savaştık dünya ile birlikte bu gramlık virüsle.
ankit
Covid 19 vakaları her geçen gün biraz daha can yakmaya devam ediyor. Son 24 saatte vaka sayısı 50 bine dayandı. Vefat sayısı ise malesef 200 lerde seyrediyor. Gerçekten çok üzücü bir tablo her akşam gördüğümüz.
incio
Bu noktaya geldik evet. Oldukça büyük çıkmazda olduğumuzu düşünüyorum. Aşı olayı evet hızlı bir şekilde uygulansada genede ikna olmayan bir kesim mevcut hala. Bu konuda daha ikna edici açıklamalar yapılmalı.Testi pozitif çıkan vakaların yanında birde test yaptırmadan tüm semptomları gösteren kişiler var. Varda var anlayacağınız.
danisman
Araştırmaya göre, Kovid-19 hamsterlardan insanlara bulaşabiliyor. İlk vakanın Çin'den çıkmasıyla böyle bir tahmini zaten barındırmıştım. Malum önüne çıkan her şeyi afiyetle yiyebiliyor bu mahluklar. Ama ne yazık ki bu sefer umduklarını bulamadılar, afiyetle yiyemediler hatta tüm dünyanın başını yemeyi de başardılar bu aç gözlüler. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki artık gelen gidene aç gözlü der oldum. Gerçekten acınacak hal:(((

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun