covid aşı

dorukisrak
Ve sonunda beklenen aşılar Türkiye'de. Bu sabah saat 5 te geldi uçak ve aşı merkezinde asilarimiz yerini aldı. Virüsü bize bulaştıran Çin aşıyı yollayan Çin. Anlamadım gitti bu işi. Ama eli mahkum olcaz sonunda yani hiç olmam güvenmiyorum falan yalan bu işler.
blockman
Aşı olan varmı aramızda arkadaşlar bahsetsekmi biraz yan etkisi varmıdır yokmudur. Bu arada bakan Koca aşı haritası yayınlamış bugün gördüm. En çok sağlık çalışanının yer aldığı İstanbul'da 224.000 kişi aşı olmuş valla büyük rakam. Çok emek verdiler şifa olsun inşallah.
mepola
Biliyorsunuz gündemde yeni tip koronavirüs aşısı var. Dünya artik aşıya umut bağladı. Bizde öyle. Ama dikkat ediyorum da insanlar tedirgin ola ola bu aşıyı oluyorlar. Hatta yüz felci gecirirmiyiz yada vefat eder miyim acaba diye düşünenler var. Siz ne düşünüyorsunuz insanlar haklı olabilirmi acaba?
phoenix
Covid aşısının bulunmasıyla birlikte toplumların üzerindeki psikolojik baskıyı bir nebze olsa da dinmiş gibi görünüyor aşının uzun çalışmalar sonucunda keşfedilmesi ve üretilmesi bir çok kafada farklı sorulara sebebiyet vermiştir. buna göre amerika, avrupa, rusya ve çin'in aşıyı aynı anda bulması bir rastlantı mı? bu aşıyı bulanlar önemli kişiler olduğunu en açık şekilde kanıtlıyor umarım yakında herkes aşı olur ve bu kabus son bulur.
yakuko
Covid aşısını tam eksiksiz yaptıranlar bir yanda sonuna kadar direncem yaptırmayacağım diyenler bir yanda. Bunun yanında milli eğitim bakanlığı açıklama yaptı ve okulları 6 Eylül itibari ile açmakta kararlı olduklarını belirtti. Bence artık açılmalı eminim ki tüm önlemler alınmıştır.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun