dizi isimleri

birsinema
Çok değişik dizi isimleri yokmu? Doğduğun ev kaderindir, Ramo, Arıza bu ne ya. Yani konular yaratıcı değil bari isimler olsun. Ama şimdi düşündüm de şuan bunu yazmam da ilgi çekici olduğunu gösteriyor isimlerin. Tamam tamam pardon ben haksız çıktım ☺️
helldorado
Yabancı dizilerde daha şekilli isimler oluyor ama isimden ziyade dizinin kendisi önemli. Prodüksiyon sağlamsa kalanlarda öyle oluyor. Game of thrones yada big bang theory gibi afili isimler olabilir tabi ama vikings gibi sade isimli dizilerde top level dizi olabiliyor. Yani isme takılmamak lazım önemli olan dizinin kendisi. Türk dizilerine diyecek birşey yok zaten. Ortalama bir film bir buçuk saat sürerken türk dizilerinin üç buçuk dört saat olması saçma zaten kafadan. Filmden uzun dizi mi olur adama gülerler dünyada.
irem0101
değişik dizi isimleri yokmu? doğduğun ev kaderindir, ramo, arıza bu ne ya. yani konular yaratıcı değil bari isimler olsun. ama şimdi düşündüm de şuan bunu yazmam da ilgi çekici olduğunu gösteriyor isimlerin
mete12
Çok değişik garip isimleri var çoğunun .Hayat mucizelere gece,doğduğun ev kaderindir,arıza ,ramo ,hayat devam ediyor gibi değişik değişik isimler var keşke biraz yaratıcı olsalar.
cordelia
türk dizi isimleri gerçekten saçma bir hal aldı... yabancı dizilerin de tam aksine basit bile olsa çok hoş isimleri oluyor genelde, belki de ingilizcenin havalı görünen bir dil olmasındandır. :)
taurous
Hangi dizi isimlerinden bahsettiniz? Genelleme yapmak bence çok iddialı olmuş. Bunun yerine örnek bir isim vererek eleştirinizi ya da şahsi fikrinizi belirtseydiniz, bu konu hakkında eminim bir çok kişi de fikrini beyan ederdi. Bunun yanı sıra ingilizce dizi başlıkları ( örnek; how i met your mother) anlam olarak öyle havalı bir başlık değil.
nobita
Dizi isimlerinin yerine bir slogan ya da motto gibi olması gerekiyor. Bakınız taht oyunları, la casa de papel. Tabi tek kelimelik olanlarda var Vikingler gibi ya da lost dizisi gibi. Bizim ülkemizde de durum aynı çok da benzer gelmedi mi şimdi doğduğun ev kaderindir gibi isimler?

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun