doktorlar istifa ediyor

blue raven
Türk Tabipleri Birliği'den yapılan açıklamada, "Resmi olmayan bilgilere göre 18 ayda 8 binin üzerinde hekim istifası olduğu birliğimize iletilmiştir. Yurt dışında çalışmak için birliğimizden talep edilen iyi hal belgesi yılda 900'lere 1000'lere ulaşmıştır. Ayda yaklaşık 80 hekim, bu ülkede hekimlik yapmak yerine yurt dışında göçmen doktor olmayı tercih etmektedir" denildi.
haberin tamamı için...
subham
Şu an doktor ihtiyacı tüm dünyada en üst düzeyde. Hal böyle olunca da doktorlar bunu bir fırsat olarak bilerek kabul eden ülkelere gidiyor olabilirler. Kimine göre vatan haini bu Pandemi zamanında ülkesini terk edenler kimine göre de aklı başında insan. Oturduğum yerde çokta yorum yapmak istemiyorum doktorların da çektiği yaşadığı stresi bilemeyiz çünkü.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun