dünya'mızın 250 milyon yıl sonrasını gösteren simülasyon

eski defterler
Dünya'mızın bugünden 250 milyon yıl sonra nasıl gözükeceğini adım adım gösteren bir simülasyon. Türkiye nerede görebildiniz mi? Ayrıca, bir bölüm Atatürk'e benziyor görünüyor.
blue raven
kıtaların ilk önce birlikte olduğu ve sonradan birbirlerinden uzaklaştığı kanıtlanmıştı. şimdi de yeniden birleşecekleri gösteriliyor. keşke yaşasaydım da görseydim. tüm dünya tek kıta ve her yer otoban :)
terabap
Bende daha önce kıtaların bir olduğunu ve zamanla ayrıldığını duymuştum. Sanırım bu ilk insanların nasıl dört bir kıtaya yayıldığının ispatı da olabilir. Hazreti adem soyundan insanlığın çoğaldığını düşünürsek hep merak etmiştim diğer kıtalarda nasıl insan izlerine rastlandığını. Sanırım hz adem zamanında kıtalar birdi ve insanlar yayılabildi. Zamanlar topraklar ve kıtalar ayrıldı. Tabi insanın tarihi o kadar eski mi bilinmez. Simülasyon da bir yere kadar doğru olabilir sonuçta tahmini değerler çok fazla bilinmeyen var.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun