dünyanın korona mücadelesi

mepola
Sağlık bakanı Fahrettin Koca, ''Covid-19, son 100 yıl içinde tüm dünyanın aynı anda savaştığı, vaka ve kayıp sayıları bu denli yüksek ilk salgın'' açıklamasını yaptı. Nerdeyse 1 yıl geçti ilk vakadan bu yana ve geldiğimiz nokta gerçekten hala korkunç. Sağlık bakanının salgının 2021 de bu denli devam etmeyeceğini söylemesi yüreklere bir nebze su serpti.
alican
Dunyanin koronayla mucadelesi gittikce artiyor korona tum dunyayi sarmis vaziyette onune gecilmek icin bazi onlemler aliniyor ama bu onlemler bir yere kadar sonrasinda isyanlar basliyor ama bu isyan kimini ac kimini susuz biraktiklari icin yine bu mucadelede olan fakir insana oluyor.
gundemDÜnya sağlık örgütü açıklama yapmış arkadaşlar; dünya genelinde 335 milyonu geçkin Koronavirüs aşısının uygulandığını, uygulanan bu aşılar kaynaklı can kaybının görülmemiş. Aşı lobisinin oyunu olabilir çok iyi para kazanıyor aşı firmaları sürümden bence.
tamamderne
Korona tüm dünyayı etkiledi.
Çok büyük bir salgın yasaklar gayet normal.
Çünkü toplum sağlığı tehlikede.
Sabrederek tüm toplumlar kurallara uyarak bertaraf edilebilir. Allah şifa versin.
Uzaklaştırın.
acikelli
Zor biter arkadaşım. Millet haftasonu sokakta avm de rahat rahat gezip eve gelince ipini koparan sokakta diyor. Kendisi neredeyse☺️ Baya baya görünmez sanıyor kendisini ahkam kesiyor ona buna.
yaa
Dünyanın korona mücadelesi bu yılda bitmeyecek bence insanlar kurallara uymuyorlar yasak olmasına rağmen dişarlarda geziyorlar hiç bir şey olmamış gibi virüs falan yokmuş gibi tavırlar sergiliyorlar böyle giderse zor biter
ahsn
dünyanın korona mücadelesi bu yılda bitmeyecek bence insanlar kurallara uymuyorlar yasak olmasına rağmen dişarlarda geziyorlar hiç bir şey olmamış gibi virüs falan yokmuş gibi tavırlar sergiliyorlar böyle giderse zor biter
divagar
2019 yılında tamıtamına 7 milyon rus turist ülkemize gelmiş. Bu yılda Ruslar gelsin diye büyük bir kampanya yapılıyor. Biliyorsunuz arkadaşlar Nisan ayında Rusya uçuşları durdurmuştu. Ama önümüzdeki günlerde büyük ihtimalle Ruslar gelmeye başlayacak ülkeye döviz girecek diye zaten tüm yasakları getirerek koronayı düşünmeye çalışıyorlar. Neyse corona sayıları düşsünde amaç ne olsa olsun önemli değil benim için.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun