eski defterler ekşi sözlük ötesinde

eski defterler
Ekşi Sözlük 'e Alternatif Sözlük: Eski Defterler
(bkz: şimdilik)

Her geçen gün online sözlüklere ilgi artıyor. Ekşi sözlük ile çok sayıda kişiye yayılma imkanı bulan online sözlük, günümüzde popülerliği Eski Defterler'e bıraktı.

Yazarlar artık hemen yazar olma başvurusunun onaylanmasını istiyor. Hemen yazmaya başlamak isteyen yazarlar için en önemli alternatif Eski Defterler. Başvuru işlemlerinin moderatörler tarafından hemen onaylandığı, yazı yazmak – başlık açmak için uzun uzun beklemelerin geride kaldığı bir sözlük. Peki, işlevi ne? Sözlük açılırken, misyon olarak neyi belirledi? Tamamen kaliteli paylaşımların yapılması için kuralların olduğu; ancak yazarların da kurallardan bunalmadığı bir platform olmasına özen gösterildi. Yazarların ve okuyucuların kişisel hakları düşünülerek, en özgür şekilde yazı yazılması sağlanıyor.

Özgür ve kaliteli bir platform olarak internette yerini almıştır.

Eski Defterler Nedir?

Öncelikle Eski Defterler nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Online platformların yaygınlaşması ile online sözlüklere de ilgi arttı. Bunun yanı sıra, fikrini söyleyen, unutmayan, hatırlatan insan topluluğuna doğru yönelim yaşandı. Herkesin kendi fikrini sunma isteği, farklı fikirleri okuyarak bakış açısını geliştirmek isteği online sözlükleri popüler hale getirdi. Eski Defterler de bu platformlar arasında yer alıyor. Online olarak paylaşımların yapıldığı, yazarların toplumdan seçildiği, yöneticileri ile kontroller sağlandığı başarılı bir platformdur.
Hem geçmiş, hem gündem hem de gelecek yorumlarınız için ideal bir platform.
Eski Defterler unutulmayanların konuşulduğu yerdir. Anlattıkça farklı bilgilerin çıktığı, farklı kişiler dinledikçe farklı bakış açılarının gelişmesine imkan veren bir platformdur. Bunu yaparken herkesin kişisel hak ve hürriyetini de korur. Bunun için yöneticiler ile sizin okuduğunuzda hoşunuza gitmeyecek olan üslupların da daha siz görmeden, kaldırılması da sağlanır. Daima karşılıklı bir memnuniyetin olması için yazarı kurala boğmayan; ancak sınırların da belli olduğu, kaliteli bir yerdir.

Burada her şeyi konuşmak özgür!

En önemli özelliği, özgür bir kitle ile özgür bir anı defteri oluşturmak. Çünkü bu sözlük ile aslında ise eski defterlere gitme konusunda da son derece şanslı olacaksınız. Unutmayacak ve unutturmayacaksınız! Geçmişten günümüze gelen her ne varsa, bugün her ne yaşadıysak, gündem ne ise onun günler sonra hatta yıllar sonra da görülebileceği bir platform olmayı başarmıştır. Yazarların açtığı başlıklar üzerinden siz de aslında merak ettiğiniz konular hakkında bilgi erişiminin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz. Değerlendirip bu alanda siz de arama yapabilir, dilerseniz de yazar olabilirsiniz.

Eski Defterler Nasıl Kullanılır?

Online bir platform olan Eski Defterler için siz de aktif olmak mı istiyorsunuz? Bunun için yapmanız gereken çok basit. Eski Defterler ücretsiz üyelik ile aslında siz de fikrinizi sunabileceğiniz, başlıklar altında yer alabileceğiniz bir kullanıcı olabilirsiniz. Kullanıcı, aktif yazar olmak için yapmanız gereken üyelik işlemini tamamlamak. Resmi internet sitesinden başvurunun hemen onaylanacağını bilmelisiniz. Bu sayede anında siz de yazar olarak sitede yerinizi alacaksınız.

- Başlık Açma: Konuşmak istediğiniz konu nedir?
Gündem mi? Eski Defterler mi? Entry konusunda tamamen özgür hareket edebilirsiniz. Bunun için öncesinde başlık arama kısmından, daha önce açılmamış olan bir başlık ile siz de sözlükte yerinizi alabilirsiniz. Başlık açmak için aktif olduğunuz sayfa üzerinden butonu kullanmanız yeterli olacak.
Bir konu hakkında, başlık var mı diye kontrol ederek ardından istediğiniz başlığı açabilirsiniz.

- Açıklama Yapmak: Evet, beğendiğiniz bir konu hakkında sizin de fikriniz mi var? Yapmanız gereken sadece açıklama için girişi yaparak enter'a tıklamak. Yazılarınızın yayınlanması bu kadar kolay. Kontroller ve kurallara uygunluk her zaman denetim halinde olduğundan, tamamen açıklamanız için bir sorun olması durumunda gereken yapılacaktır. Sizin kurallar çerçevesinde hareket etmeniz, başkalarının özgürlüğünü kısıtlamadan olacak. En özgür platform olarak Eski Defterler'e anında üye olabilirsiniz.
Üyelik işleminin tamamlanmasından sonra istediğiniz başlık için entry girebilirsiniz.

- Aktif Yazar Olmak: Bu tamamen sizin elinizde olan bir durum. Eski Defterler yazar olmak üyelik işleminin sonunda sizlere sunuluyor. Bunu bilerek, aktif olabilirsiniz. Ne kadar aktif olduğunuz, site içinde ne kadar yer aldığınız, aktifliğinizin süresi gibi diğer hususlar yöneticiler tarafından incelenecektir. Ancak yazar olmak için ayrıca bir çaba sarf etmenize gerek kalmadan üyelik işleminin tamamlanmasını sağlamanız yeterlidir.
Başlık açarak, açıklama yazarak siz de aktif yazar olabilirsiniz.

- Yönetici Olmak: Sitede yönetici olmak da mümkün. Platformu yönetici olarak kullanmak istiyorum diyenler için, mutlaka öncesinde yazarlık deneyiminin olması isteniyor. Bu platformun kurallarına hakim olmak, tamamen platformu tanımış olmak açısından önemlidir. Bunu değerlendirmeniz durumunda, direkt olarak siz de yönetici olarak da başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunun gerekli incelemeleri yapıldıktan sonra onay verilip verilmeyeceği konusunda dönüş olacaktır.

- Yöneticiler Eski Defterler yazarları arasından seçilir.

Eski Defterler Üyelik Nasıl Olur?

Yazar olmak için üyelik işleminin gerçekleşmesi gerekiyor. Peki, üyelik işlemi nasıl olacak? Eski Defterler üyelik işlemi için herhangi bir ücret alınmıyor olduğundan, kolayca üyelik işleminin gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Üye kaydı oluşturmak için yazar ol butonu üzerinden hareket edeceksiniz. Ardından istenen kişisel bilgiler hakkında detayları sunmanız durumunda, hesabınızın açılması da sağlanacaktır. Bu şekilde hemen yazı yazmaya başlamanız sizin için büyük bir avantaj olacak.

Üyelik sırasında istenen bilgiler; lakabınız, mail adresiniz, parolanız, isim ve soy isim gibi bilgiler. Bunun yanı sıra cinsiyet, ve varsa davetiye kodu gibi bilgilerin de girilmesi ile direkt olarak hesap açma işleminin tamamlanması sağlanıyor olacak. Dilerseniz siz de bu aşamaları tamamlayarak hızlı ve kolay bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirin.

+18 yaş sınırı…

Üye olmak istiyorum diyen yazarlar için uyması gereken kurallar arasında yaş sınırı var. 18 yaşından küçük olan kişilerin platformda yer alması mümkün değil. Yazar olarak yer alamayacağınızı bilmelisiniz. Kurallar çerçevesinde olan yaş sınırına uygun hareket etmeniz istenmiyor.

Eski Defterler Gündem

Aktif olan yazarlar sayesinde en rahat şekilde gündemi takip etmeniz mümkün. Dünya gündemi, Türkiye gündemi için ekonomiden, gündelik olaylara, kişisel olaylardan, devlet meselelerine kadar her konuda yazmak için özgürsünüz. Tamamen başlık var mı yok mu diye kontrolleri tamamladıktan sonra, istediğiniz başlığı açarak dilediğiniz gibi yazabilirsiniz. Aklınızda kalan ve paylaşmak istediğiniz her ne olursa olsun, fikrinizi söylemek tamamen size kalmış. Açılan başlıklar için ne kadar giriş yapıldığı konusunda direkt olarak takip yapabilirsiniz.

Gündemi takip eden yazarlar ile Eski Defterler aktif kalmaya devam ediyor…

Fikrini söyleme platformu olarak gördüğünüzde, aslında siz de paylaşacak çok fazla şey bulabilirsiniz. Günlük bir fikrinizi, yorumunuzu mantıklı bir çerçevede anlatmak tamamen size kalmış. Sevdiğiniz yazarların entrylerini okumak konusunda da istekli olabilirsiniz. Okudukça yorumlarını beğendiğiniz kişilerin, farklı konular hakkında ki yorumlarını da merak edebilirsiniz. Farklı bir bakış açısı geliştirmek konusunda, çağın gerekliliklerine en uygun şeklide ortaya çıkmış olan bu platformda siz de yerinizi alabilirsiniz. Ücretsiz üyelik ve ardından yaptığınız paylaşımlar ile siz de bir konu hakkında yorumu merak edilen kişi olabilirsiniz. Eski Defterler yönetici girişi için ise bir süre yazarlık yapmanız gerekiyor.

https://eskidefterler.com/uye/kayit
incio
Ekşi sözlük çok bozdu bence kendisini. Neden olarak ise üye olmak isteyenleri yıllarca bekletiyorlar ama kendi torpillilerine eş ve dostlarına kıyak geçiyorlar. Şeffaflık nerede kaldı adalet nerede kaldı. Sesi çıkan üyelerinde hesapları kapatılıyor. Ben bu alanda tekim en iyi sözlük sitesi benim zihniyeti ile giderlerse ellerindeki sadık kitleyi kaybedecekler sonunda. Umarım toparlarlar. Eski defterler ise kendi misyonu olan tarihi olayları ele alan bir sözlük olarak devam ediyor zamanla farklı konularda da büyüyecektir diye inanıyorum.
ustayazar
Sözlük yazarlığı geçmişi olan yazarlar, farklı platformlarda yazmış olabiliyor. Yazar yorumlarına göre günümüzün sözlüğü Eski Defterler.
Peki, sebebi ne? Eski Defterler online sözlük hizmetinin en profesyonel halidir. Ayrıca yapılan incelemeler sonucunda yazarların kalitesi de gözler önüne seriliyor. Farklı pek çok meslekten yazarlar ile pek çok konuyu yorumlamak mümkün oluyor. Her meslek grubundan yazar olduğundan, uzman görüşü alabileceğiniz konular da oluyor. Bu sayede kaliteli bir ortam yaratılmış oluyor. Tamamen memnun kalacağınız, keyifli okumalar yapacağınız bir sözlük.
Çok Daha Kolay Yazar Olabilirsiniz!
Yazar olmak konusunda uzun beklemeler, uzun uğraşlara gerek yok. Yazar olduktan sonra kontrollerin yapılması sağlanarak, bu süreçte Eski Defterler yazarı için zorluk çıkarılmaz. Sonrasında yapılan incelemeler ile daha hevesli şeklide yazarın sitede yer alması sağlanır. Bu sayede sorun yaşamadan, en kolay şekilde siz de yazılarınızın paylaşımını yapabilirsiniz.
Sözlük Yazarı Başvurusu nasıl yapılır?
Merak ettiğiniz ya da gelmek istediğiniz aşama sözlük yazarı başvurusu olabilir. Bu başvuru işleminin gerçekleşmesi için yapmanız gereken, hemen üyelik sayfasından talebi sunmak. Sizden istenecek olan kişisel bilgiler ile hemen başvuru işleminizin yapılması sağlanacaktır. Bunu göz önünde bulundurun ve siz de direkt olarak yazarlık statüsüne kavuşun.
• 18 yaş üzerinde olmak
• İstenen bilgileri vermek
• Üyeliğin mail adresi ile onaylanmasını sağlamak
• Üyelik sözleşmesini kabul etmek
Aşamalarının tamamlanması ile sözlük yazarı olmak için anında siz de işleminizi tamamlamış olacaksınız. Herhangi bir ücret ödemeden, online paylaşımlar yapabileceğiniz bir platformda yerinizi almanız sağlanacaktır. Dilediğiniz zaman site üzerinden giriş yapabilir, üye olabilirsiniz.
Özgür Platformda Paylaşım Yapacaksınız
Paylaşımlarınızın nasıl bir ortamda yapıldığı son derece önemlidir. Bakıldığında direkt olarak Eski Defterler, diğer sözlük platformlarına göre çok daha özgür şekilde hareket edebileceğiniz bir ortamdır. Kendinizi rahat hissedeceğiniz, avantajlı olacağınız bir ortam. Paylaşımlarınız konusunda herhangi bir sınırlama olmadan, memnun kalacağınız paylaşımlar yapabilirsiniz.
Özgürlüğü kısıtlamayan kurallar ile dilediğiniz başlıkları açıp, yorum yapabilirsiniz.
Eski Defterler, yazarlarının özgür şekilde paylaşım yapması konusunda son derece özen gösteren bir sözlüktür. Bu sayede sözlük ortamında, paylaşımlarınızı dilediğiniz gibi yapabilir, avantaj elde edeceğiniz şekilde güncel bilgileri alabilirsiniz. Kurallar çerçevesinde olan argo, küfür kullanmamak okuyucuların da özgürlüğünün olması demektir. Buna dikkat ederek, paylaşımlarınızın en avantajlı şekilde gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.
Eski Defterler Yönetim
Yönetim kadrosu, tamamen kurallar çerçevesinde inceleme yapar. Kurallara uygun şeklide hareket etmeniz, kendinizi avantajlı bir platformda bulmanız ve çok daha fazlası sağlanabilir. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda, dilediğiniz zaman hizmetten faydalanabilirsiniz. Yönetim kadrosu, yazarlar arasından seçilir. Yazarlar da yönetici olabilir. Sözlük yöneticisi olmak son derece kolay. Ancak sizden istenen yazar olarak, sözlük kurallarını en iyi şekilde biliyor hale gelmek. Bu sayede kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz, yönetim konusunda da uzman olacağınız şekilde hareket etmeniz sağlanır.
Sözlük yazarları yönetici kadroya geçebilir.
• Kuralları bilmek
• Deneyim elde etmek
• Sözlüğü tanımak
• Sözlükte ne kadar zaman geçirdiğinin kontrol edilmesi
Gibi aşamalara bakarak, siz de sözlük yöneticisi olabilirsiniz.
Eski Defterler Yazar Başvurusu
En kolay şekilde başvuru yapabileceğiniz sözlük olduğundan, siz de hemen başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için ücret ödemeden, hemen sadece istenen bilgilerin girişini yaparak siz de yazar olun. Kontrollerin hemen ardından, rahatça paylaşım yapmanız da sağlanır. Dilerseniz hemen siteye giriş yaparak Eski Defterler sözlük yazarı olmak için başvurunuzu yapın.
Kısa süre içinde sözlük yazarı olmanız sağlanıyor.
farmasiyen
shiftdelete 2009 yılından itibaren forumunda takılmaya başladığım, kendisiyle 11 yıllık geçmişimiz bulunan değerli bir yerdir. teknoloji alanında otoriter bir site olduğu zaten herkesin malumudur. eskidefterler'in shiftdelete'de tavsiye edilen siteler arasına eklenmesi bizi son derece sevindirmiştir. altının kıymetini sarraf bilir dedikleri gibi; kaliteli sitenin değerini de bir başka kaliteli site bilmektedir. hem shiftdelete kullanıcılarının hem hangi platformda takılırsa takılsın diğer onbinlerce, belki yüzbinlerce kullanıcının eskidefterler ailesine katılması en büyük temennilerimizden biridir. şahsen benim buradan ayrılmaya hiç niyetim yoktur fakat insan tabii ki farklı kişilerin başlıklarını okumak, yeni fikirler dinlemek de istemektedir. gerçi doğrusunu söylemek gerekirse şu an eskidefterler'de elit bir kullanıcı kitlesi vardır, hani kapıyı kilitleyip bundan sonra kimseyi almasak bile 'biz bize yeteriz eskidefterler'im' modunda rahatça takılmamız mümkündür. ancak kalabalık orada paylaşımcılık olduğu için; eskidefterler'e ne kadar çok kişi katılırsa o kadar iyidir. fakat tabii ki shiftdelete birkaç cümle daha yazsaydı daha iyi olurdu denebilir. çünkü eskidefterler'in farkını 1-2 cümleyle anlatmak mümkün değildir. hele benim gibi uzun yazmayı seven -daha doğrusu eskidefterler'de uzun yazmayı seven- biri için birkaç cümle asla yeterli gelmeyecektir. ama tabii ki sdn'in bu yazısı da fena sayılmaz ve eskidefterlerin güzelliğini -detaylı olmasa da- ifade eder niteliktedir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun