engelli vatandaşlara gizli 'kota' uygulaması

eski defterler
Pandemi döneminde Yüksek Hızlı Tren (YHT) ve ana hat tren seferlerinde engellilerin ücretsiz ulaşım hakkını elinden almak için attığı adımı gelen tepkiler üzerine geri çeken TCDD'nin, aradan geçen süreçte skandal bir uygulamayı yürürlüğe koydu. TCDD'nin Yüksek Hızlı Tren hatlarından ücretsiz yararlanan engellilere yüzde 14 kota sınırlaması getirdiği ortaya çıktı.
yakuko
Engelli vatandaşlara neden kota konuluyor. Hadi istanbulda yaşlı ve öğrencilerin indirim haklarına sınırlama getir anlarım insanların güvenliği için derim ama engelli vatandaşlara pozitif ayrımcılık yapılması gerekirken birde hayatlarını zorlaştırıyorlar. Yapan da devletin kurumu hayret birşey. iyice çivisi çıkmış artık.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun