eski defterler sözlük yazarları

0 /
eski defterler
eski defterler sözlük yazarları genelgesi:


ey eski defterler sözlük yazarı! gelmişini geçmişini geleceğini silemezler.

1- sözlük yazarlarımız iyi düşünür, taşınır ve sonunda en doğruya karar verir.

2- sözlük yazarlarımız sadece bakmaz, saklanan gerçeği en dipte de olsa görür ve ortaya çıkarır.

3- sözlük yazarlarımız hayata pozitif yönden bakar, kötümser asla değildir ama ömrünün çakıl taşlarıyla dolu olduğunun son derece bilincindedir ve olanlara kayıtsız kalmayarak tepkilidir.

4- sözlük yazarlarımız dünden ders alır, günü yaşar, geleceğini ise düşünür ve emin adımlarla ilerler.

5- sözlük yazarlarımız asla pes etmez, doğrunun peşinden cesurca koşar ki çelme takmaya çalışanlara da gerekli dersi hep birlikte verir.

6- sözlük yazarlarımız gerekirse borç verir, borçlanmaz ve borcunu öder ama yine kamçısız bir yiğittir.

7- sözlük yazarlarımız yeni katılanlara karşı bağımsız, kibar ve yumuşak kalplidir fakat gerekli görürse bunun bir 'enayilik' olmadığını da karşısındakine belirtmekten çekinmez.

8- sözlük yazarlarımız kaba söz, hakaret gibi olumsuz davranışlarda bulunmaz, kişilik haklarına son derece saygılıdır.

9- sözlük yazarlarımız gerçek dışı haberlere itibar etmez, önce beynine sonra kalbine sorup, güler geçer ve kandırılamaz.

10- sözlük yazarlarımız şiddete şiddetle karşıdır, insanca yaşamaktan yanadır.

11- sözlük yazarlarımız kendi söylediği yalanlara inanmaz, mitoman ve hayal dünyasında yaşayan şizofren vakalar hiç değildir.

12- sözlük yazarlarımız türkçe imla kurallarına uyar, türkçe harflerle yazar, örneğin, 'sıkılıyorum' kelimesini doğru yazar ve saçma sapan yazmadan yanlış anlamalara mahal vermez.

13- sözlük yazarlarımız bir konuyu asla ekşitmez, bilgi dolu paylaşımlarıyla ancak eski'tebilir.

14- sözlük yazarlarımız, kıymetli ve entelektüel paylaşımlar yapar. (@greejin)

15- sözlük yazarlarımız, maske, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uyar, uymayanları uyarır.

16- sözlük yazarlarımız, izinsiz karikatür paylaşmaz, telif hakkının bilincindedir.

17- sözlük yazarlarımız, her girişi sonrası mutlaka # etiket ekler.

18- sözlük yazarlarımız, yakın çevresini de eski defterler 'de yazmaya teşvik eder.

19- sözlük yazarlarımız, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlıdır.

...

* sözlük yazarlarımız ilgili işbu maddeler gün geçtikçe gerekli görülür ise özgürce genişletilebilir, daraltılabilir ancak tarihin tozlu raflarına kaldırılmaz. eklenmesini ve uygulanmasını istediğiniz maddeleri aşağıda öneri olarak ayrıca girebilirsiniz.

Siz de eski defterler 'de sözlük yazarı olmak ve paylaşmak isterseniz biz tam da buradayız.

https://eskidefterler.com/uye/kayit


Güncelleme: 05/03/2021
oyseon
Sözlük yazarı olarak Eski Defterler adresinde görev almak benim için çok güzel bir duygu. Pek çok sözlük sitesi var ama tarihine sahip çıkan ve geçmişte yaşanmış ilginç ve gerçek olayların tartışıldığı bir sözlük platformunda yer almak bir tarih düşkünü için paha biçilemez birşey. Emeği geçen tüm sözlük yönetimine teşekkürler.
dumanay
Sözlük yazarı olmak ve eskidefterler projesinin öncü yazar ekibinde yer almaktan ben de mutluluk duyuyorum. Özellikle tarihte bugün ne olmuş paylaşımlarını sosyal medyada zaten görüyoruz ama burada tartışabilmek harika bir fırsat. Meraklısı için müptelası olunacak bir site haline gelecektir umarım benim gibiler için 😇
acikelli
Tarihe not düşen sözlük yazarları arasında olmak ve eski defterler sitesinde tartışmak çok keyifli. Kurallarda çok çarpıcı olmuş, kendine has bir üslubu olan ve daha doğrusu karakteri olan bu sözlük sitesi tarih meraklıları için bulunmaz bir nimet tabiri caiz ise.
yakuko
Sözlük yazarları dünden ders alır. İşte bu cümle çok önemli. Geçmişini bilmeyen ve ders almayan toplumlar yok olmaya mahkumdur. Geçmiş aslında geleceğin bir aynası gibidir. İşte bu yüzden tarihi konuları bize hatırlatan ve sevdiren bu tarz sözlük platformlarına sahip çıkmamız ve bilgilerimiz ile katkıda bulunmamız çok önemli. Bende eski defterler projesinde emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum.
tesetabi
Hayatını dolu dolu yaşayan ve öldükten sonra arkasında güzel bir isim bırakan insan için ölüm bile ancak uzun bir günden sonraki uyku gibi gelir. Arkasında güzel isim bırakmış öncelikle Türk dünyasından büyükleri ve sonrasında dünyadaki önemli isimler ile ilgili bilgiler sürekli paylaşmanız temennisiyle, keyifle takip ediyorum sizi eski defterler.
incio
sözlük yazarları küçüklerini sever ve korur büyüklerini de sayar ama tartışmaktan, adabıyla karşıt görüş savunmaktan geri durmaz. Bu sayede sözlük büyür, gelişir ve öğrenmenin yaşı olmadığını sıcakkanlılıkla öğretir. Hem yuva olur hemde bilgi ocağı. Öğrenme açlığı geçmeyenlerin uğrak yeridir.
celikci
Sözlük yazarları yaz kış görev yerini terketmez ve yazmayı bırakmaz. Belki tatildeyken yada sevgilisinin yanındayken işkilenmesin kimle yazışıyor bu diye bırakabilir. Ama bu istisnaların kaideyi bozmayacağı gerçeğini değiştirmez.
gundem
Ben sözlük yazarının zeki, çevik ve güzel ahlaklısını (yinede rtük kuralları çerçevesinde biraz ağzı bozuk olabilir) olanını severim. Kırmadan, dökmeden tartışır ama sonuna kadar doğru bildiğinden de vazgeçmez.
0 /

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun