eski sevgili

farmasiyen
tarih olan bir aşktan kalan en büyük arkeolojik kalıntı (!). fotoğraflar, sizin şarkınız, hafızanızdaki anılar falan da o aşkın tarihine ışık tutan önemli eserlerdir ve hepsi o eski sevgili denen meretin başının altından çıkmıştır. böyle damdan düşer gibi bir giriş yaptığıma bakmayın, aslında eski sevgili çoğu kişi için kapanmayan ve ince bir sızı hâlinde kanamaya devam eden bir yaradır. kurtulmak isteyip de kopamadığı bir baş belâsı, hem öfke hem de özlem duyduğu, hem dönmesini deli gibi istediği hem de 'yüzünü şeytan görsün' dediği, hem aramak veya bir şey için için telefonu kaç kez eline alıp bıraktığı hem de facebook'lardan, oradan buradan stalkladığı; kısaca sigara gibi bir bağımlılıktır. onunla olmamıştır ama onsuz da devam etmek kolay değildir.

eğer bu eski sevgili denen şahsiyet aldatmak, kazıklamak vb. gibi büyük bir hata yapmak suretiyle ilişkinizin nallarını dikmesine yol açtıysa, onu hatırlarken kalbinizde ciddi bir nefret dalgası oluşacak, bir kaşık su olsa da onu boğsanız gibi düşünceler dört tarafı sinirlerle çevrili beyninizi her tarafını işga ledeceketir.

eski sevgili diye tanımlanan kişiyle severek ayrılma şeklinde dramatik bir anınız olduysa, bu durumda eski sevgili sizin için 'bir gün gelecek, her şey eskisi gibi olacak' umuduyla beklediğiniz biri olacaktır.

eski sevgilinizin sizden ayrıldıktan kısa bir süre sonra, daha motoru soğumadan yeni bir sevgili edindiğini duyarsanız ona karşı olan öfkeniz pofuduk kek gibi kabaracaktır! (!)

eski sevgilinizin sizi hâlâ unutamadığını, sizin adınızı falan sayıkladığını, sizi millete sorup durduğunu haber alırsanız; kuşlar (yani arkadaşlarınız) size gelip hemen yetiştirirlerse o zaman öfkeniz değil egonuz bu sefer tsunami görülen deniz gibi kabaracak, şöyle bir havalara girme faslınız başlayacaktır.

eski sevgili hakkında çok şey yazmak mümkündür. onun nasıl bir varlık olduğu herkesin neler yaşadığına göre değişir. dolayısıyla eski sevgili diye nitelendirilen canlının (!) kesin bilimsel bir tanımı yoktur. ardında kötü anılar bıraktıysa ondan ayrılmak 'oh be kurtuldum'; ardında güzel hatıralar bıraktı ve mecburen, severek ayrıldıysanız 'bir daha onun gibisini nasıl bulacağım?' şeklinde serzenişe sebebiyet verir.

ama şu inkârı mümkün olmayan bir hakikattir ki; eski sevgili sizin arkadaşınız olamayacak tek kişidir.

hayır yani; bir zamanlar yumruklarınızı birbirine tokuşturduğunuz, kafa göz yer misin yemez misin diye birbirinize daldığınız o adam bile yakın dostunuz olabilir ama eski sevgiliniz olan kadın size arkadaş olmaz.

kızlar için de aynı durum söz konusudur. saç saça baş başa birbirinizi yediğiniz, 'bu niye benden zayıf? bunun bacakları niye düz de benimkiler çarpık?' diye kıskanıp parçalamak istediğiniz o kız bile sizin kankiniz olabilir fakat bir zamanlar aşkitom, bebitom, balım diye takıldığınız eski sevgiliniz size arkadaş olamaz.

çünkü eski sevgili 'eskimiş de olsa' sevgilidir. onunla hiçbir şey olmamış gibi iki arkadaş olmanız fizik kurallarına terstir. mutlaka o yaşananlar hatırlanacak, kalpte birtakım duygular (bu öfke de, hoşlantı da olabilir) meydana gelecektir.
harley
Yazdıklarınızın hepsine katılıyorum gerçekten çok doğru hele ki severek ayrıldıysanız unutmak çok zor tam unuttum derken bir şey olur ve tekrar başa dönersiniz ve hep onu beklersiniz ne onunla olur ne de onsuz hayat aşık olanlar için çok zor

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun