ev fiyatları

helldorado
Ev fiyatları özellikle kredilerin düşmesi ile iyice artti. içinde kimse yasayamaz denilen evler fahiş fiyata kiralanıyor yada satın alınıyor. Özellikle İstanbul'da delüks daire fiyatina 2 odalı evler kiralanıyor. Suriyelilerin gelmesi ve koronavirusun etkisi ile fiyatlar çok attı.
samisahin
Evet koronavirüsle zamlı olan ev fiyatları tavan yaptı . İstanbuldan örnek vereyim :
Nüfusun %45 i asgeri ücretli yaşayan canım ülkemde orta halli bir ilçede kiralar 2000 lira . Bu insanlar nasıl geçinsin . Bu yüzden İstanbulda ki geçinemeyen insanlar esenyurt ilçesinde geliyor. Bunun yüzünden Esenyurtun 1 milyon nüfusu var maalesef.
mavidis
Ev fiyatları değil sadece, her şeyin fiyatı artıyor. Çimento, tuğla ve benzeri inşaat malzemeleri her şey karaborsa olmuş piyasalar alt üst. Hammadde üretiminde sıkıntı var o yüzden fiyatlar arttıkça artıyor piyasada malzeme azaldıkça.
melek
#evfiyatlari Günümüzde geçinmek elbette çok zor ki bunu yapan yine bizim insanlarımız. Pandemi sürecini bile fırsata çeviren onca firma var. Ev fiyatlarına gelmiyorum bile iyiki diyorum pandemi sürecinden önce taşınmışım ki ne kadar farkı oldu bilinmez. Herşeye zam gelirken maaşlar yerinde sayıyor. Ee milletin ne suçu var bunu biri açıklasın. Yağ fiyatı uçmuş gitmiş bir sene dolmadan yüzde ikiyüz zam nedir bunu halka anlatamazsınız asla geçerli bir sebep sunulmaz.
helldorado
Aynen doğrusu söylediğiniz gibi pandemi zamanını kara çeviren çok şirket var ve tüm bunlar malzeme ve ev fiyatlarına yansıyor. Aslında başlığı açarken de demek istediğim buydu tam olarak.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol