evlilik yaşı

mavidis
İdeal evlilik yaşı kaç olmalı sizce arkadaşlar? Cumhurbaşkanımız yeni moda çıktı 30 yaş oldu evlilik yaşı; önce sevin ve sahiplenin demiş birde 3 çocuk nasihatını tembihlemiş. Bence 30 yaş çok erken bizim örf, adet ve geleneklerimiz ile uyuşmuyor. Gez, toz, eğlen sonra evlen. Geri kafalı olabilirim bu konuda ama bizim ahlakımız ve dinimizin vecibeleri gereği şahsi görüşüm erken yaşta eli ekmek tutanların evlenmesi gerektiği yönünde. Erken yaşta anne baba olmak kadar güzel birşey yok. Hayat pahalılığı insanları bu yaşlara itiyor ise ona da inşallah devlet olarak enflasyon ile mücadele ederek bir yol buluruz.
blue raven
ideal yaş olgunluk yaşıdır ve bu kesinlikle 18 yaş değildir bence. insan vücudu gelişiminde büyüme plakları ve büyüme hormonu çalışmalarını yaklaşık 26 - 30 yaş aralığında tamamlıyorlar dolayısıyla sanki ideal yaş 30 dan sonrası gibi geliyor bana.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun