eyvah eyvah

yakuko
Severek izlediğimiz bir Ata Demirer filmi.Egenin o ferah kokusu bu film ile burnunuza kadar gelebilir. Kadrosu çok güçlü bunun yanında espriler çok kaliteli. Yöre halkının yaşantısı çok güzel aktarılmış.
farmasiyen
İnsanların ayvayı yedikleri zaman kullandıkları ünlem cümlesi. Genellikle iş işten geçtikten sonra telâfuz edilir. Bir pişmanlık ifadesi olup 'keşke böyle yapmasaydım, salak kafam!' anlamına gelir.
Ayrıca 'eyvah eyvah' şeklindeki ikileme, bana emre aydın'ın eyvah şarkısını hatırlatmıştır. 'ama çok zor dayanmak, saat sabah 5'se, bıkmışsan ve istanbul'daysan' diyen emre aydın, sanırım sabahın köründe solundan kalkan, somurtarak işine giden, bu yaz günü sıcağın alnında çalışan fırıncıları falan kastetmiş olmalıdır. (!) 
Evet, 'bir başlık ne kadar amacından saptırılabilir?'sorusunu uygulamalı olarak cevaplamış, ata demirer filmi için açılan başlığı nerelre getirerek sizin farklı dünyalara yelkan açmanızı sağlamış bulunuyorum. Eski defterler yazarı olmak bunu gerektirir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun