fukuşima daiichi nükleer santrali

helldorado

Fukuşima Daiichi Nükleer Santrali 2011 senesinde meydana gelen 9 şiddetindeki deprem ve sonrasına yaşanan tsunami felaketleri ile radyoaktif sızıntı görülen tesistir. Tam anlamıyla kapatılması onlarca yıl sürecektir. Radyoaktif madde karışan su birikintisine hala bir çözüm bulunamamıştır (okyanusa verilmesi gündemdedir). Çevresinde yaşayan sakinler bu felaket sonrasında taşınmak zorunda kalmıştır.
tatlimandalina
Çernobil adlı mini diziyi izledikten sonra nükleer santrallere karşı bende de bir antipati oluştu. Oldum olası sıcak değildim zaten de belgesel tadında yapmışlar diziyi izlemeyen varsa izlemesini öneririm. Basitleştirilmiş şekilde neler oldu, hangi tehlikeler atlatıldı hepsi ele alınmış.
denizdee
Çernobil olayından sonra fukuşima daiichi nükleer santrali tesisindenki nükleer sızıntı dünya için büyük bir tehlike bu şirketlerin sahipleri ne olursa olsun en yüksek güvenlik önlemlerini almak zorunda çünkü milyonlarca insanın hayatıyla oyun oynanmaz birçok insan yaşadığı yeri terketmek zorunda kalmıştır üstelik bu sızıntının kapatılması 10 yıl gibi bir sürede temizlenecektir

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun