ganymede

terabap


Merkür gezegeninden bile daha büyük olan güneş sisteminin en büyük uydusu olan Ganymede ismini daha sık duymaya başlatabiliriz arkadaşlar. Jüpiter'in yörüngesinde dönen Juno uzay aracı, Ganymede'den gelen bir Wi-Fi benzeri radyo sinyali keşfetti.
incio
Çok ilginç ve merak uyandıran bir haber. Yani ne anlama geliyor bu uzayda yalnız olmadığımız anlamına mı? Yoksa başka bir yerden sinyal karışmış olabilir mi? Sonuçta ayda ezan sesi var diyorlardı belkide jüpiter'in uydusuna da dünya tarafından gönderilen bir sinyal karışıyordur.
oteero
Wifi şifresi neymiş 12345678 deneselermiş dünyada en çok tercih edilenlerden biri 🤣 şakası bir yana jüpiter'de hayat olmayıp uydusunda wifi kullanan uzaylı medeniyet mi var yani? Ben aslında şunu da düşünmüyor değilim belki binlerce yıl önce insanlık oralara uydular gönderdi sonra nuh tufanı veya benzer hadise ile insanlık tarihi sıfırlandı. Uzaylı bir ırk olmasındansa daha olası bir komplo teorisi bence.

hoş geldiniz, bilgiler eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

yazar olun