getir'in çalışanlarının yüzde 14'ünü işten çıkarmayı planladığı iddiası

pvclay
İş kanununa göre yeni bir iş sözleşmesi düzenleyerek tekrardan alımları bu şekilde yapacaklar gibime geliyor nedense. Çok fazla kurye ve depo elemanı tedariği yaptılar ve bunların çoğu (kuryeler)sadece vergi mükellefi oldukları için herhangi bir ön elemeden geçmeden iş sahibi oldular, kendi içlerinde inanılmaz bir rekabet ve hırs var birbirlerine dahi katlanacak halleri kalmamış durumda ve az kazanıldığını iddia ediyorlar bunlarda grevleri ve başkaldırıyı beraberinde getiriyor. Getir firma yetkilileri bunu öngörmüş olacakki işten çıkarmaları gerçekleştirmeye başlamışlar.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun