gıda israfı

kelekci


2021 Bİrleşmiş milletler Gıda İsrafı Raporu verilerine göre "Türkiye'de her yıl 7,7 milyon ton yiyecek çöpe atılıyor; her yıl kişi başına 93 kg gıda israf ediliyor." Gıda israfında dünya üçüncüsü olmuşuz. Ama bazı afrika ülkeleri de var listede. Afrikada yokluk ve kıtlık var deniliyor bu sonuç nasıl çıktı yada nasıl ölçüm yapıldı bilemiyor insan.
mavidis
Ultra her şey dahil otellerin artıkları şişiriyor olabilir listeyi. Barınaklara gidiyor vs diyorlar ama ben inanmıyorum yada göstermelik gidiyordur diye düşünüyorum. Aklıma the platform filmi geldi gerçekten dünyada herkes ihtiyacı kadar yese ve israf yapmasa dünyada kimse açlık çekmez.
ahsn
Gerçekten de yemek israfını çok yapıyoruz etrafımızda bissürü insan aç fakat biz attıklarımıza dikkat etmiyoruz ne yazık ki çok üzücü bi durummm #gıda
caram
Malesef öyle bazen zaten cok az kalmış kim yiyecek diyerek çöpe atiyoruz oysa onu bile arayan insanlar var bunu düşünmüyoruz. Hem günah hem ziyan cok dikkat etmemiz gerekiyor.
acikelli
İnanılmaz israf var büyük otellerde gözümün önünde koca pastayı koydular çöpe. O pastanın tadını bilmeyenler var. Tadına hasret çocuklar var. Bence bu konuda yeni önlemler alınmalı hem günah hemde etik değil.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun