gönül dağı

farmasiyen
tek bir sahnesini bile izlemediğim fakat herkesin çok konuştuğu TRT1 dizisi. o nedenle bu başlıkta gönül dağı ifadesini farklı bir perspektiften ele almayı düşünüyorum. belki 'yok artık, bu kadar zorlama yorum mu olur?' diyecek; belki de 'vay be ne kadar derin anlamlar yükledin' diye beni takdir edeceksiniz. her ikisi de kabul.
gönül dağı; gerçekten sevenlerin tırmanmayı başarabileceği, çok yüksek, heybetli bir dağdır. kalbin tam ortasına kurulmuş olan gönül dağının üç tarafı sularla (pardon sevgiyle) çevrilidir. o öyle bir dağdır ki, everest dağından da, nemrut dağından da, ağrı dağından da yüksektir.
gönül dağında; rafting, snowboarding, kanyoning, trekking gibi sporlar gerçekleştirilmez. ortam buna müsait değildir. gönül dağında ı loving sporu yapılır. (ha ha ha öldüm gülmekten) :) :) :)
gönül dağının zirvesine aşk ile varılır. ama bu, mecâzî değil hakîkî aşk olmalıdır. yoksa tam bitti derken, dağdan aşağı düşersiniz ve o kadar teptiğiniz yol yanınıza kâr kalır.
'bakarsan bakmazsan dağ' olur demişler. şimdi mantıken dağ daha büyük, o zaman bakmayalım dağ olsun. yanlış mı düşünüyorum? :)
galiba yanlış düşünüyorum. atalarımız güzel söylemiş. yapmamız gereken işlere bakmazsak dağ gibi yığılır. bakın size dağ ile ilgili çeşitli atasözleri ve deyimlerden oluşan bir edebiyat konseri verdim. :)
o zaman şimdi yazımı şu sözlerle noktalıyorum:
küçük dağları ben yarattım havasında olmayın. hazıra dağ dayanmaz unutmayın, çalışın. güvendiğiniz dağlara karlar yağmasın. dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışan dağ ayılarına pabuç bırakmayın!
hadi selametle. :)

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun