görüldü atmak

farmasiyen
whatsapp'ta birinin mesajınızı okuyup karşılık vermemesi durumu. sinir katsayılarınızı tavan yaptırır ve aklınıza binbir türlü şey getirir. her şeyden önce muhatabınızın kendini beğenmiş, ukalâ bir egoist olduğunu düşünebilirsiniz. eğer bunu yapan kişi sevgilinizse zaten kafanızda 40 tilki dolaşmaya başlar. ona bunun hesabını çok kötü soracaksınızdır. (!) öyle ya; mesajı okuyup dönmemek ne demektir? bu eylemi yakın bir arkadaşınız gerçekleştirdiyse size çok ayıp etmiştir. gerçi o kadar ayrıntılı, uzun uzun destan gibi yazdığımız zaman karşı tarafın sadece tek bir emoji göndererek cevap vermesi bundan daha kötüdür. böyle yapacağına sadece görüldü atsa daha iyidir. öbür türlü insan, kendini aptal yerine koyulmuş gibi hissetmektedir. eğer size görüldü atıp bırakan kişi ödeme beklediğiniz bir müşteri ise durum vahim demektir. o parayı almak için peşinden koşmaya hazırlıklı olmanız gerektiğini anlarsınız, sizi biraz uğraştıracağının sinyalini almışsınızdır. belki de olayları bu kadar dramatize etmek gereksizdir.
yalnızca o an yazacak durumda olmadığı için yazmıyordur, panik olmaya hâcet yoktur. bir de son görülmeyi ve okundu bilgisini kapatanlar vardır; onlar ayrı bir stres faktörüdür. okundu bilgisi açık olduğu halde mesajı üstten okuyup 'aa görmemiştim' ayağına yatanlar hepsinden beterdir.
oyseon
Genelde alacaklı olduğunuz eski patron yada borç alan eş, dost, akrabanın yaptığı davranıştır. Sonu genelde küfürle biter ama o küfre rağmen tekrar görüldü alır hepten çıldırırsınız. Çünkü görmüştür ama yazmamıştır, insanı uyuz eden davranışlardan birisidir.
incio
Benim patronum çalıştığım dönemde paramı ödemedi. Kendisine gayet kibarca borcumu ne zaman ödeyeceğini soruyorum görüldü atıyor ama cevap yok. Yani kufretse daha az sinirlenirim. Bu duruma en çok sinir olan benmiyim bilmiyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun