halk sokağa çıkma yasağı istiyor

oyseon
ADAMOR tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre halkın yüzde 55'lik kısmı koronavirüs ile mücadele edebilmek adına tekrar sokağa çıkma yasağı gelmesi gerektiğini söylemiş. Sanırım çalışanların çoğu yasak taraftarı. Tabi sağlığın şakası olmaz. Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar yasak gelmeli mi? Benimde çevremde çok fazla vaka olmaya başladı bugün aynı ortamda çalıştığım arkadaş öğleden sonra eve gitti test sonucu pozitif çıkmış şimdi karantinada. Bence yasak gelse iyi olabilir şu kritik kırılım günlerinde.
eski defterler
Kısıtlamalar gelmez ise çok daha fazla artması muhtemeldir, halen hasta sayısına ek olarak resmi vaka sayıları bekleniyor ki tüm Avrupa şu anda daha sonbahar olmasına karşılık tekrar kısıtlamalara başladı. Okulların ise tekrar kapatılması gerekebilir, maskesini değiş-tokuş eden küçük öğrenciler, maske hiç takmayan büyükler olduğu sürece bu süreç maalesef çok daha uzayacak gibi görünüyor.
angela3
Olması gereken o çünkü vaka sayıları her geçen gün artmakta ama kısıtlamadan sonra milletin kalabalık bir ortamda alışveriş yaptığını gördükten sonra kısıtlama olmasa daha iyi diyorum.
celikci
Bence sokağa çıkma yasağı gelecek. Şöyle bir serbest bıraktılar milletin gözü daha da korktu. Karar pazartesi açıklanacak ki millet kendini şartlasın haftasonuna. Bu cumartesi yine iğne atsan yere düşmez ve pazartesi haberi gelir sonraki hafta yasak var diye. Benim beklentim bu yönde pazartesi açıklaması için. Keza büyük şehirlerde vaka sayılarında büyük artış olduğu söyleniyor yetkililer tarafından.
haydrma5748
Bazen kendini düşünüyorsan bile başkasını düşüneceksin.
Başkasının sağlığını da düşünün.
Maske takmak mesafeye uymak
Hijyen ve temizliğe dikkat etmek gerek.
Toplum sağlığı için bu kurallar şart.
ahsn
Evine ekmek parası getirenler hiçbir geliri olmayıp sadece çalıştığı kadarıyla para getirenlere ne denmeli? Hayor efendim ben yasak masak istemiyorum herkesin işe gitse gitmese hesabına para yatmıyor.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun