hikayelerin insan psikolojisi üzerindeki etkileri

danisman
Aşk-ı Memnu'nun 19. bölümünde Bihter'in elinde tuttuğu kitap J.R.R. Tolkien'in yazdığı Hurin'in Çocukları kitabı. Her iki eserde de yasak bir ilişki yaşanır ve kadın karakter eserin sonunda intihar eder. Psikolojik olarak kendisini yalnız hisseden ve özellikle tükenmişlik sendromu yaşayan insanların bünyeleri çok hassa olur ve bağlı olarak da etraflarında yaşanan ya da okudukları bir şeyden bile kendilerine bir parça çıkarabiliyorlar. Dolayısıyla bihter karakteri de böyle bir süreçten geçtiği için kendi içinde yaşadığı savaşa yenik düşüyor ve intihar ediyor maalesef. Trajik durumlar bunlar. Allah'ım düşürmesin ve yaşatmasın.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun