istanbulda 2-3 hafta kapanma şart

yesils
Büyükşehir belediye başkanı imamoğlu tarafından olağanüstü bir durum yaşandığını ve istanbul ili için 2-3 hafta kapanmanın şart olduğunu söylemiş. Ben keza istanbul dışında olduğumdan sakin buralar. İstanbul'da yaşayan sözlük yazarları var mı acaba durumlar nasıl çevrenizde ?
incio
Mart, nisan, mayıs ayları gibi değil şu anki açıklama diyorlar istanbul'da. Aşı tarafında iyi haberler geliyor 2021'in ilk yarısında çıkacakmış ama tabi herkese ulaşması yine aylar sürecek. Pandemiden kolay kurtuluş yok anlaşılan...
tesetabi
Herkes bir açıklama yapıyor doktorlar, profesörler ama artık güvende kalmadı kimseye. Hangisi işi şova döküyor fenomen olmak için hangisi ciddi açıklamada bulunuyor kestiremez olduk. Prof. Dr. Bengi Başer son olarak şunu paylaştı: "Türkiye'de salgın tsunami gibi, artık 14 günlük bir kapanma da yetmeyebilir."
yakuko
tabi ya kapanalım bir temizlensin ortalık. Haftasonları sokağa çıkma yasağı tam uygulanmiyor ki.Amcam markete gidiyorum diye çıkıyor geziyor da geziyor. Geçen hafta markette ananaslara saldıran teyze gördüm luppolu amca olay oldu peki bu teyzelere ne demeli?
mustafatamam
Toplum sağlığı açısından İstanbul'da kapanma devam etmeli.
Birilerinin mutluluğu için toplum sağlığı göz ardı edilmemelidir.
İstanbul bu açıdan tüm Türkiyemiz için kilit önemdedir
abdurrahman47521
Bence daha fazla kapansın insanlar sorumsuz çünkü yani korona var yasak var ve haylane sorumsuzca davranılıyor bu yüzden kapansın cezalar artsın bu nedir yav insan sağlığı çok önemli ama bazı insanlarımız bunu bilmiyor ya cahiller yada vicdansizlar. Çoluk çocuk ta bu Koronadan dolayı vefat ediyor onlara da sahip çıkmıyorlar ülkemiz elden gitmesin ülkemiz güzel bu havayı bozmayalim.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun