iyilik yapmak

incio
Eğer bir insana iyilik yapmak istiyorsanız, mutlaka ama mutlaka bunu gizli yapmalısınız. Neden mi çünkü yaptığınız iyilik süpriz olursa çok daha tatlı olacaktır. Mesela yapması gereken bir işi onu yerine siz yapın. İş yerine geldiğinde veya yapması gereken işe başlayacağın da, onun yapıldığını görünce iyilik yaptınız insan bu süpriz sayesinde mutlu olacaktır. İyiliği yapıp da insanların gözüne sokacaksanız hiç yapmayın daha iyi. Zaten aile girmez ukalalık olur değişik bir şey olur yani. Boşuna dememişler iyilik yap denize at diye. Karşınızdaki insan da sizin bu iyiliğinizi görüyorsa size değer veriyorsa sizde mutlu edebildiyseniz sizden mutlusu olamaz zaten.
ahmetbeyler
İyilik yapan ve bunu bu incelik ile yapan gerçekten çok iyi ve ince ruhlu bir insandır. Bazen eş bazen arkadaş bazen komşu olur bu insanlar. Diğerlerini bilmem ama eşte böylesine denk gelmek gerçekten baya zor bu devirde. İnşallah herkes böyle güzel kalpli insanlara rastlar.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun