izmir bombası

bulunmazzz
adı gibi bomba bir izmir tatlısıdır. İzmir tulumu, boyoz, kumru, izmir köfte, Çıntar Kızartması gibi lezzetleriyle meşhur olan izmir mutfağının tatlı kategorisinde yer alan bu efsane izmir sevgisinin en büyük nedenlerindendir! tabii ki diyet yapanlar için uygun olmadığını söylemeye gerek yoktur. diyet ile bomba birbirine erdoğan ve kılıçdaroğlu gibi düşmandır. (!) izmir'e gidildiğinde bu lezzeti tatmadan dönmek; sinemaya gidip filme girmeden dönmek gibidir. içinde akışkan fındık kreması vardır. tabii ki bu krema kakaoludur. dışı ise hamurdan yapılmış ince bir zarla kaplıdır. bir seferde üç yemek kaşığı çikolatayı mideye indirmek istiyorsanız bombayı patlatın gitsin! demek yerinde olacaktır. hatta öyle ki, bu tatlıya bakarak bile kilo alınabileceğini iddia edenler vardır. (!) ama bakmak, koklamak ve yemeden durmak kilo aldırmaktan ziyade kendine hunharca işkence etmektir. zira böyle bir tatlıya direnmek fizik kurallarına, biyolojiye, kimyaya, her bir şeye aykırı; insanın doğasına terstir. şimdi ismail yk'nın bombabomba.com şarkısını hatırlatarak bu tatlı başlığa turp suyu sıkmak istemezdim fakat huyumdur; kötü bir espri yapmazsam bir şeyler eksik kalacaktır. yanında bir bardak ılık sütle eşlik edilmesi önerilir.
hasan51
Bomba bir izmir tatlısıdır. izmir tulumu, boyoz, kumru, izmir köfte, çıntar kızartması gibi lezzetleriyle meşhur olan izmir mutfağının tatlı kategorisinde yer alan bu efsane tatlı izmiri sevme nedenilerinden biridir İzmire gidipte bomba yemediyseniz kesinlikle boşa gitmişsiniz demektir içinde yoğun bir krema bulunur dışı ise yumuşacık hamurdan oluşur bu müthiş lezzeti kesinlikle denemelisiniz
civardagezer
Yahu nerden açtınız bu başlığı arkadaş şimdi sokağa çıkma yasağıda var alacak yerde yok. Yapayım desen herkesin becerebileceği bir tatlı da değil. Canım çekti valla olsada yesek. Sabah kahvaltıda bir tane çakacaksın öğlene kadar tok tutar o. Enerji patlaması resmen.
tatlimandalina
Şahane bir tat ama olsada yesek. Kaliteli yapıldıysa oldukça lezzetli. Yeni gördüm İzmit bombasında rakip çıkmış simdi. Tatmadım taklitleri çok seven biri olmadığımdan yiyeceğimi de hiç sanmıyorum.Ama genede fikrine sağlık arkadaşın ne diyeyim.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun