kadın cinayetleri

blue raven
gerekçesi her ne olursa olsun cinayetin haklı bir sebebi olamaz.

CHP'li vekil Necati Tığlı, 'Kadın Cinayetleri Raporu hazırladı. Türkiye'de 2003 yılında erkekler tarafından öldürülen kadın sayısı 83 iken, 2020 yılının dokuz aylık bölümünde bu sayı 369'a ulaştı.

kaynak ve haberin devamı...

yalnız bir de bu ölümleri orana vurup azalttıklarını söyleyen büyüklerimiz var.

kaynak ve haberin tamamı
mepola
Cinayetin hele kadın cinayetlerinin bir sebebi olamaz. Yüz kızartıcı birşey bile olsa tak sepeti koluna herkes kendi yoluna. Beni aldatan kadın için birde hapse girip hayatımı mı zehir edeceğim. İmtihan olarak zor ama asıl sınav o cinnet anı. Allah tarafından verilen cana nasıl kıyıyorlar anlam veremiyorum.
blockman
Kadınlar istediği gibi giyinemiyor gezemiyor istediği ile konuşamıyor. Çünkü kendisini rahatsız eden kişilerden uzak dursada bunu resmileştirsede hiç bisey değişmiyor çünkü kimse korumuyor.
birsinema
2020 kadınlar icin malesef çifte kabus oldu. Çünkü pandemi ile boğuşmalarının yanında kadınlara yönelik eziyetlerde durmak bilmedi. Malesef bu konuda arpa boyu yol alamadık ve her gün cinayetlere bir yenisi eklendi.
cordelia
bir kadını, her şeyden önemlisi bir bireyi kendini güçlü hissetmek için öldüremezsin. buna kimsenin hakkı yok. bir de 3-5 ay yatar çıkarım, takım elbise giyer iyi halden yırtarım diyen mahluklar var ki inanılır gibi değil.
danisman
İstanbul'da bir kadın parkta yürürken, kimliği belirsiz bir kişi tarafından 15 yerinden bıçaklanarak öldürüldü. Can almak günümüzde artık sıradan bir şey haline geldi ne yazık ki. Artık sağımdan solumdan ya da başka bir yerden cinayet haberini duymaktan usandım. Biz hangi ara bu kadar canileştik. Hayvan bile demek istemiyorum, çünkü hayvanlar daha masum. Hiç değilse hayatta kalmak ve kendilerini korumak için saldırganlık davranışını gösterirler. Peki ya biz, sözde insanlar, keyfi amaçlı değil midir bircok vahsinin yaptıkları? Oysa ki doğduğumuzda çok saf ve temizdik, ne oldu da büyüdük ve kirlendik ve kirlettik güzelim dünyamızı.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun