kar kazaları

acikelli
Kahramanmaraş, Sivas ve Erzincan'da kar yağışı sebebiyle birçok kaza meydana geldi. Neyse ki can kaybı olmamış hiç birinde. Kar yağışı sebebiyle buzlu yollarda kayan araçlar birbirlerine çarpmış. Umarım bu kış kimsenin canı yanmadan sağlıkla geçer.
blue raven
bir arkadaşım aracında 10 yıllık kış lastikleri olduğunu söyleyince çok şaşırdım. nasıl yani dedim hiç eskimedi mi ya da hiç sertleşmedi mi? her sene kış başında kendisi kontrol ettiğini, çok kullanmadığı için lastik dişlerinin derinliğinin azalmadığını ve ellediğinde hala lastiğin yumuşak olduğunu çünkü kış için üretilen lastiklerin içinde sertleşmesini önlemek için bir madde bulunduğunu söyledi. aslında söylediklerinin tam anlamıyla doğru olmadığını anlatmaya çalışsam da fikrinin değişmeyeceğini anladığımdan çok üstelemedim.
allah hepimize kolaylık versin.
cansin
#kar
Kâr muazzam güzellikte olan inci tanesi senede bir kere ya görür ya görmez olduğumuz eglendigimiz anılar biriktirdigimiz şahane bir nimet. Istanbula hafta sonu uğramak üzere gelecekmiş bu sefer baya yoğun olacak inşallah tadını çıkaracağız. Tabiki kâr zamanı yollar oldukça buzlu ve kaygan lütfen herkes sakın ve yavaş ilerlemeye özen göstersin kimse sevdiklerini kaybetmesin.
mustafa4825
Kar görselliğinin yanı sıra kazaları da beraberinde getirmekte.
Dikkatli olmak lazım özellikle burnu yüksekte olan sosyete çocukları içip içip zıvanadan çıkanlar hız uğruna yollarda hava civa uğruna kendilerini kaybetmesinler.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun