kim için ölürdünüz

alierdden
Öncelikle aile ve sevdiklerin hariçse başka kimse için ölmenin mantıklı bir sebebi olduğunu düşünmüyorum birisi kalkıpta biri için kurşun atıp kurşun yiyorsa o kişiyi çok seviyordur ki böyle bir işin içine girmiştir kaldı ki bana göre bu da yanlıştır. Yanlışlardan bir diğeri ise onsuz yaşayamam düşüncesidir ki bunu aciz insanlar düşünür çünkü kendilerini söz konusu olan kişiye karşı bağımlı etmişlerdir ama her bağımlılıkta olduğu gibi bu psikolojik bağımlılık durumunda da kişi fark ediyor ki o söz konusu olan kişi ondan uzaklaştığından sadece bir süre yoksunluk çektikten onun varlığı arandıktan sonra kişi tamamen normal yaşantısına dönüyor yani kalkıp o artık yok ben yaşayamam diye intihar etmiyor. Aklınıza gelen insanların tanımadığı biri için ölmesini (aile ve sevdikleri hariçse tanımıyordur bence) mantıklı kılan bir durum varsa belirtirseniz sevinirim.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun