kızılay'ın kan bağışı yapanlara 5 litrelik yağ vermesi

dumanay

Kızılay kan bağışı yapanlara 5 litrelik yağ veriyormuş. Artık kan parası yerine de yağ mı verecek bu insanlar birbirine. Ne kadar kan verilince kaç litre yağ alınıyor çok acayip bir sorunsal. Keza güzel düşünülmüş olabilir millet temel gıdaya muhtaç vaziyette. Hayatımda birkez kan verdim sadece oda bir iş yerinden tanıdığın annesi ameliyat olacaktı. Şükür sorun yaşamadım. Allah muhtaç etmesin kimseyi inşallah.
blue raven
böyle haberler görünce biraz burkuluyor içim. kan temel ihtiyaç. özellikle kronik hastalar için. bu ihtiyacı karşılamak insani ve vicdani bir görev değil midir. eskiden şeker lokum gibi küçük ikramlarla kan verme kampanyaları düzenlenirdi. bazı sivil toplum kuruluşları veya dernek ve hatta facebook grupları bile etkinlik olsun isimleri bir şekilde haber yapılsın diye kan verme kampanyaları düzenler veya katılırlardı. şimdi 5 lt bir yağ için kan veriliyor yada bir anlamda insan kendi kanını satıyor. belki kendince haklı bir teneke yağ 65 tl olmuş ama ne bileyim böyle olmamalıydı sanki...
mepola
Halk olarak mı bu kadar fakirleştik yoksa kızılay tarafından viral reklam olması için mi yapılmış bilemedim. Kan önemli bir ihtiyaç ve fırsat buldukça vermekten kaçınmamak gerekir. Bedava vişne suyu ve topkek yetiyor aslında 5 litre yağ biraz lüks olmuş :)

hoş geldiniz, sefalar getirdiniz!


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun