kızlar okumaz

farmasiyen
Sığ görüşlü, kendini dar kalıplara hapsetmiş, eğitim ve öğretimin yalnızca erkeklere mahsus bir hak olduğuna inanarak dünyanın en mantıksız eylemlerinden birini gerçekleştiren kişilerin savunduğu görüş. okuyup meslek sahibi olan herkes bu insanlara susturucu birer cevaptır. hele okuyup gerçekten çok iyi yerlere gelen, tüm maddi veya manevi imkânsızlıklara rağmen başaran insanlar karşısında bu zihniyete sahip olanların söyleyebileceği bir şey yoktur. umarım böyle düşünenler bir an önce bu hatadan döner.
angela3
Cahillikten çıkamamış insan türü. Kız erkek ayrımı yapılmamalı bence. Aslında kızlar eğitilirse. Daha iyi yetiştirir çocuklarını. Kız çocukları özellikle okutulması gerekiyor bence.
ankit
Bal gibi de okur niye okumuyormuş? Ne zaman bu saçma sapan zihniyetten kurtulacağız bilmiyorum. Bir kere toplumdaki kız erkek ayrımcılığı hemen başlıyor. Oğlum olsun soyun yürüsün kızım olcak ele evlencek. Yok böyle bisey yahu.Kadin toplumun yapı taşı ailenin kurucusudur. Kadınlarimiza sahip çıkmak demeyelim de onlara hak ettiği gibi davranmak aslında varlığımızın en önemli görevlerindendir.

devrim27
#devrim abi kim çıkarmış bu kızlar okumaz diye yanı turkiyede hak ve özgürlük var ve kız ve erkek cinsiyet ayrımsız olarak herkes edit yani bu kelimeyi çıkartan kimse o kendi kızını okutmasinda o zaman ilerde ne sonuçlar doğuracak diye düşünür

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun