korona

sessizlik
bütün yeryüzüne bir ibrettir korona. ne kadar güçlü devletlerin, bürokratların, kralların, başkanların bile âciz olduğunun kanıtıdır. kendisinin seçilmiş kul olduğuna inanan ve 'bana bir şey olmaz' şeklindeki iddiasıyla kendini avutan zavallı insanlara göre ise korona bir hayalden, bir senaryodan ibarettir. daha en az 1-1,5 yıl etkisini devam ettireceği düşünülen koronaya karşı her an teyakkuzda olmak gerekir. insan kendisi evden çıkmasa bile; aile bireylerinin çıkmasına engel olamadığı için korona bulaşma tehlikesinden kurtulmuş değildir. 'öyle ya da böyle hepimize bulaşacak, herkes bağışıklık kazanacak' deyip kendini salanlar neyin kafasını yaşıyor anlamak zordur. sürekli birileri korona aşısı bulmaktadır (!) ama nedense gelen giden yoktur. gerçi aşısı bulunsa bile; vurdumduymazlık, bilinçsizlik had safhada olduğu sürece koronadan tamamen kurtulmak mümkün olmayacaktır. bir de 'acaba koronayı ayakta geçirdim de haberim mi yok?' sorunsalı vardır. bu illetin nasıl ve neden bazı insanlarda belirti vermediği üzerinde düşünülmeye değer bir konudur. bebekler bile koronaya yakalanırken yaşını başını almış insanların neyine güvendiğini sorsanız mantıklı bir cevap alamayacaksınızdır. bu arada korona ile ilgili istatistiksel verilerin tam olarak gerçeği yansıtmadığı, hep bir şeylerin gizlendiği de inkâr edilemeyecek bir hakikattir.
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol