korona

cio
Süleyman Soylu: "Bu virüse delikanlılık dayanmaz, beni de yere serdi."

-arkadaşlar lütfen kurallara uyalım. gerçekten de korona bir yakınınızı sizden almadan inanmıyorsunuz bende öyleydim ama iş ciddi arkadaşlar, üzülmemek için maske-mesafe-hijyen...
sessizlik
bütün yeryüzüne bir ibrettir korona. ne kadar güçlü devletlerin, bürokratların, kralların, başkanların bile âciz olduğunun kanıtıdır. kendisinin seçilmiş kul olduğuna inanan ve 'bana bir şey olmaz' şeklindeki iddiasıyla kendini avutan zavallı insanlara göre ise korona bir hayalden, bir senaryodan ibarettir. daha en az 1-1,5 yıl etkisini devam ettireceği düşünülen koronaya karşı her an teyakkuzda olmak gerekir. insan kendisi evden çıkmasa bile; aile bireylerinin çıkmasına engel olamadığı için korona bulaşma tehlikesinden kurtulmuş değildir. 'öyle ya da böyle hepimize bulaşacak, herkes bağışıklık kazanacak' deyip kendini salanlar neyin kafasını yaşıyor anlamak zordur. sürekli birileri korona aşısı bulmaktadır (!) ama nedense gelen giden yoktur. gerçi aşısı bulunsa bile; vurdumduymazlık, bilinçsizlik had safhada olduğu sürece koronadan tamamen kurtulmak mümkün olmayacaktır. bir de 'acaba koronayı ayakta geçirdim de haberim mi yok?' sorunsalı vardır. bu illetin nasıl ve neden bazı insanlarda belirti vermediği üzerinde düşünülmeye değer bir konudur. bebekler bile koronaya yakalanırken yaşını başını almış insanların neyine güvendiğini sorsanız mantıklı bir cevap alamayacaksınızdır. bu arada korona ile ilgili istatistiksel verilerin tam olarak gerçeği yansıtmadığı, hep bir şeylerin gizlendiği de inkâr edilemeyecek bir hakikattir.
nobita
Kimi komplo teorisyenleri koronavirüsün dünya nüfusunu azaltmak için getirildiğini arkasında büyük devletlerin olduğunu düşünüyor. Düşününce neden olmasın diyor insan. Hastalık yaşlıları daha çok hedef alıyor ve devletler emekli maaşı vermekten kurtuluyor ölen yaşlılarda. Dünya nüfusuda artık fazla geliyor kaynaklar tükeniyor. Çok da saçma gelmiyor bana bu tarz teoriler. Her türlü hainliği yapar kapitalist düzen.
ahmetbeyler
Korona cezaları da baya güzel para olmuş. Sadece istanbul için vali yerlikaya açıklamış kesilen cezaların toplam tutarı tam 20 milyon 509 bin 262 türk lirası. Damlaya damlaya göl olmuş resmen istanbulda korona cezaları.
cukof
Herkes ciddiye alip kitabina kuralina göre yasasaydi 3-4 ay icinde bütün dünyada temizlenecekti bu virüs. Ancak görünen o ki insanoglu o kadar sosyallesmeye alismis ki bu aliskanligini bir türlü kenara birakamadi.
ali19400
korono tüm dünyanın savaştığı görünmeyen gizli düşmandır.adete savaş halindeyiz korono bize bir kez daha gösterdi ki temizlik temizlik temizlik...umuyoruz ki dualarımızla en kısa sürede bu illetten kurtulacagız tek dileğimiz tek temennimiz bu.kurallara uyalım sosyal mesafemizi koruyalım tedbir bizden takdir Allahtan.
yokyok
Temizlik yetmiyorki sadece maske ve mesafe de lazım ama nerede. Millet dışarı çıkmak için can atıyor. Az sağduyulu davranabilsek, sadece kendimizi değil toplum olarak üstümüze düşenleri de bir hatırlayabilsek. Sözüm çalışmak zorunda olanlara değil keyfi gezenlere.
ahsn
olusan insan yoğunluğuna önlem almak bazen şart farz oluyor iste. insanlar dikkat etmiyor ve devler kısıtlamalar getirmekte çok ta haklı oluyor. beyoğlu belediyesi koronavirüs salgını ile baş etmek için istiklal caddesini kapatti. tabi kapatmakla kalmayıp sürekli sosyal mesafe ve maske uyarısında da bulundu.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun