koronavirüs gerçeği

farmasiyen
'bizim corona ile sizin corona farklı dünyaların insanları' dedirten başlıktır. çünkü bildiğim kadarıyla corona diye isimlendirilen virüsü temizlik, beslenme vb. kesmemektedir. bunlar coronayı önlemediği gibi, corona'ya yakalanan kişinin de kurtulacağını garanti etmez. yani 'temiz ol, iyi beslen; corona'dan kurtul, kuşlar kelebekler modunda güzel güzel yaşa' diye bir şey yoktur. tabii ki temennimiz yakalanan herkesin atlatması yönündedir fakat mevcut gerçekleri de inkâr etmek mümkün değildir. sonuç olarak corona bir yalan değil hakikatin ta kendisidir. corona'nın en sevdiği kişiler ise kendisini hafife alan, tınlamayan insanlardır. corona kendisini umursamayanlara bayılır.
ahsn
Korona yalan değil ama şuda var ki minicik bi virüsü çok abarttık neredeyse her yerde normalleşmeye başladık ama biz hala temizlik mesafe maske diyoruz öyle olmaz kardeşim aşıyla da olmaz ne idüğü belirsiz aşıyı gelip vuruyosun ölmeyeceğim ne malum aşıdan somra ölen çok insan gördüm evet aşıdan en geç bir hafta somra ölen 3 kişi gördüm üçüde beyin kanaması geçirdi o yüzden aşıya güvenmiyorum ölüm sebebi aşı yazmazlar ama aşıdandır.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar olun