kutsal yaşam arşivi

eski defterler
Gelmişi Geçmişi Silmeyen Sözlük: Kutsal Yaşam Arşivi

Sözlük artık kutsal yaşam arşivi. Gelmişi geçmişi silmeyen Eski Defterler ile arşiv tutmak hem eğlenceli hem de güvenli. Paylaşımlarınızın kayıtlı olması, yıllar sonra yeniden dönüp bakma imkanı tanıyor. Bu sayede sözlük, kutsal bir arşiv oluyor.

Peki, sözlük yazarları tam olarak ne yapıyor? Aslında açılan her konu başlığı için fikrinizi sunmanız mümkün. Fakat bunun dışında sizler de günlük hayatınızın deneyimleriniz, popüler olan, gündemde olan bir konunun kritiğini sözlük üzerinden yapma imkanı buluyorsunuz. Bu sayede hem pek çok bilgi kalıcı hale geliyor hem de yorum yapabileceğiniz bir alan sizlere ulaştırılmış oluyor. Tamamen kutsal bir arşiv üzerinden kayıtlarınızı tutma imkanı buluyorsunuz. Sizinle birlikte pek çok yazarın da arşiv olarak sözlüğü kullandığını göreceksiniz.

Popüler Sözlük

Online sözlükler, deneyim paylaşmak açısından son derece popüler. Yazar, online bir sözlükte yer aldığında paylaşımlarının çok daha fazla kişiye ulaşacağını da biliyor. Bu sebeple popüler olan bir sözlüğün tercih edilmesi yazarlar için de önemli. Çok sayıda yazarın olduğu bir sözlükte yer almak, popüler kişilerin olduğu sözlükte yer almak yazarlar için büyük bir avantaj. Hem tartışılan konuların niteliği hem de tartışma biçimi kontrol altında tutulmuş oluyor.

Çok sayıda meslek grubundan kişiler sözlükte yazar olarak yer alıyor.

Paylaşımları yapan farklı meslek gruplarından kişiler var. Doktorlar, mühendis ve avukatlar yazar olarak bulunduğu sözlükte deneyimlerini paylaşıyor. Gündeme dair fikirlerini sunuyor. Bu sayede okuyucu kitlesinin de genişlemesi sağlanıyor. Çünkü çok sayıda kişi, farklı yazarların merak ettiği yorumlarını günlük olarak takip ediyor. Farklı yorumları merak eden, okumak isteyen kişiler de sözlükte yerini alabilir.

Nitelikli bir ortamda popüler konulara yer veriliyor.

Sözlükte başlık açmak konusunda özgürsünüz. Yazarlar tartışmak istediği her konuyu tartışabilir. Sizin açmış olduğunuz başlıklar üzerinden de yorumların yapılması, pek çok kişi ile konunun yorumlanması sağlanabilir. Tüm tartışmaların nitelikli bir ortamda olması dışında, ilgilinizi çeken ve merak eden bir tartışma olması için mutlaka popüler konular tercih edilir.

Dijital Arşiv

Kayıtlarınız dijital ortamda tutulduğundan, geçmişe dönük aramalar yapmak ya da geçmişe dönük şahsi paylaşımlarınızı görebilirsiniz. Arşiv tamamen tarihlere göre kontrol sağlayabileceğiniz aynı zamanda arama butonları ile sorunsuz işlemlerin gerçekleşmesi demektir. Dijital olması son derece avantajlıdır. Geri dönük inceleme dışında, aynı zamanda paylaşımların daha kolay olması, daha kolay içerik belirlenmesi de söz konusudur.

Silinmeyen sözlük arşivi…

Her zaman ve her yerden giriş yapılarak arşive ulaşmak mümkün olduğundan silinmeyen kutsal bir arşivdir. Tamamen sözlük yazarlarının severek yazı yazacağı, memnun olacağı şekilde geri dönüşler alacağı ve onun da pek çok konuya dahil olacağı başlıklara yer verilen sözlüktür. Unutmak istemediğiniz deneyimlerinizi paylaşmanın ötesinde, pek çok kişinin de unutamadığı deneyimleri okuyarak kendi hayatınıza yön vereceksiniz. Kısa süre içinde artan yazar sayısı sayesinde, sözlük son derece popüler olmayı başarmıştır. Ayrıca her şeyin dijital ortama aktarılmış olduğu bu çağda son derece önemlidir.

Anında paylaşım yapılan sözlük arşivi…

Sözlük sayesinde zaman kaybetmeden hem yazmak hem paylaşmak tamamen yazarlara kalıyor. Kısa sürede yazınızın, sorunuzun çok sayıda kişiye ulaşmasını sağlamak için dijital anlamda yer alacağınız bir sözlük olması son derece önemlidir. Tıpkı arşivinizi seneler sonra açıp baktığınızda görseller ile birlikte içeriklerinizi görme duygusunu online platformda da yaşayacaksınız. Üstelik bu platformda silinme ya da kaybolma, zarar görme gibi bir tehlike de bulunmuyor.

Görseller ile paylaşımlarınızı destekleyebilirsiniz…

Paylaşımlarınızı görseller ile destekleyebileceğinizi biliyor musunuz? Arşiv görsellerin de yer alacağı bir yerdir. Tamamen paylaşımlarınızın net şekilde ifade edilmesini sağlamak açısından, detay vermeniz ve çok daha kolay şekilde karşı tarafa geçmesi açısından önemlidir. Sözlükte görsel ekleme butonu olduğunu da göreceksiniz. Görsel ekleyerek paylaşımlarınızı o şekilde yapabilirsiniz. Paylaşımlarınızın akılda kalıcı ve daha profesyonel hale gelmesi sağlanır.

Online Sözlük Kuralları

Sözlük arşivinin en iyi şekilde oluşturulması için belirlenen kurallar var. Bu kurallar herkesin eşit ve güvenli bir ortamda paylaşımını yapması içindir. Hiçbir şekilde özgürlüklere kısıtlama getirmeden, rahatsız edici unsurların ortadan kaldırılması sağlanmaktadır. Küfür, argo ve buna benzer kelimelerin yazılması sözlük editörleri tarafından kontrol altındadır. Herhangi bir sorun olması durumunda ise yazarlara gerekli uyarılar yapılır. Bu sayede hem herkesin memnun olacağı bir ortamın yaratılması hem de kurallar ile niteliğin arttırılması mümkün olur.
Yazarların belli bir saygı çerçevesi içinde paylaşımlarını yapması istenir. Hem okuyucular hem de diğer yazarlar göz önünde bulundurularak platformda argo sözcük, hakaret içeren yazıların olması engellenir. Düzenli olarak kontroller yapılarak editörler tarafından hiçbir yazar ve okuyucunun rahatsız olacağı bir ortamın oluşmasına izin verilmez.

En özgür sözlük platformu…

Kurallar çerçevesinde oluşturulan platform sizi kesinlikle rahatsız etmez. Kurallar tamamen kendinizi daha özgür hissettiğiniz bir ortamda yer almanızı sağlar. Ayrıca yazılanların da güvenliği sağlanmış olur. Tüm bunlar sayesinde arşiv çok daha nitelikli hale gelir. Kendinizi hem güvende hem de özgür hissedeceğiniz bir platform olan Eski Defterler ile siz de arşivinizi tutabilirsiniz. Yorumlarınızı, paylaşımlarınızı ve istediğiniz görseller ve çok daha fazlası sizin için saklanıyor. Üstelik istediğiniz zaman istediğiniz yerden giriş yaparak erişim hakkına sahipsiniz.

Sözlük Yazar Başvurusu

Yazar olmak ister misiniz? Başvurunuzu yapmanız halinde kısa süre içinde kontroller yapılacaktır. Editörler tarafından onay verilerek sözlüğün yazarı olmanız mümkündür. Zaman kaybetmemek ve istekli olan kişilere şans vermek açısından bu işlemler en hızlı şekilde tamamlanır. Siz de kısa süre içinde sözlükte paylaşımlar yapabilirsiniz. Başvuru işlemi için sözlüğün resmi internet sitesinden giriş yaparak yazar ol butonundan hareketle başvurunuzu yapabilirsiniz. İstenen kişisel bilgilerin gizliliği güvenlik kapsamında saklı tutulur. Bilgilerinizi rahatlıkla girmeniz sağlanır. Kişisel detaylar, doğum tarihi ve buna benzer bilgiler ile hesap açma işleminin gerçekleşmesi sağlanacaktır.

Yazar Başvurusu Onayı;

Diğer sözlüklerin aksine son derece hızlı bir şekilde onay aşaması gerçekleşmekte. Başvurunun bir an önce onaylanması ve yazar olarak sitede yerinizi almanız son derece hızlı bir şekilde olacaktır. Bilgilerinizi eksiksiz girmeye ve doğrulama aşamasını sonlandırmaya özen gösterin. Ardından editörlerin son kontrolleri yapması, incelemelerini tamamlanmasından sonra sizin de yazar olarak sözlükte yerinizi almanız sağlanır. Sözlük yazarı başvurunuzu kolayca yapabilirsiniz.

Sözlük Editör Başvurusu

Yazar olarak yer aldığınız bir sözlükte editör olmak istiyor olabilirsiniz. Editör olmadan önce istenen mutlaka siteyi tanımak, sözlüğe alışmak ve kuralları benimsemektir. Sonrasında sözlük yöneticisi olmanız uygun görülür. Sizin sözlükte yazar olduğunuzda ne kadar zaman geçirdiğiniz, ne kadar paylaşım yaptığınız gibi aktiflik durumu önemlidir. Bunları göz önünde bulundurarak seçim yapılacaktır. Bu sebeple sözlükte editör olmak isteyen bir kişinin öncesinde yazar olarak iyi bir izlenim yaratması gerekiyor. Sözlük editör başvurusu ve diğer aşamalarda yöneticiler kontrollü şekilde hareket ederek sözlük kurallarını da bildirip dilediğiniz göreve gelmenizi sağlayacaktır.

Aktif bir sözlük ile paylaşımlar yaparak kendi arşivinizi oluşturabilirsiniz.

bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun