louvre müzesi

blue raven
Başlangıçta bir kale olarak inşa edilen, sonrasında Kraliyet Sarayı olarak kullanılan ve Fransız devrimini takip eden 1793 yılında müzeye dönüştürülen, ayrıca ilk devlet müzesi olma özelliği de taşıyan Louvre Müzesi, yüzlerce sayıda paha biçilemez eser ve birbirinden değerli antika koleksiyon ile diğer müzelerden ayrılmakta, günümüzde 35.000'e yakın eser ve 380.000'den fazla objeyi ziyaretçilerine sunmaktadır.

lütfen buradan ziyaret edin ve sanatın nasıl insan ruhunu dinlendirdiğine tanık olun.
acikelli
Dan Brown romanlarına konu olmuş içindeki sanatsal tarihi eserlerin tahmini değerinin ucu bucağı olmayan müzedir. Orayı bir patlatsa çoğu ülkenin dış borcu ödenir diye düşünüyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol