menenjit aşısı

ankit
Özel aşı grubunda olan bir aşı. Ateş çocukluk döneminde oldukça tehlikeli. Menenjit aşısı bu tehlikeyi en aza indiriyor. Doktorlar tavsiye ediyor etmesine ama fiyatı çok pahalı. Hastanelerde 500 civarında olan aşı sağlık ocağında 350 civarında. Eczaneden satın alıp vurduruyorsunuz.
blockman
Bugün kardeşimi doktora götürdük rutin kontrol için doktorumuz kesinlikle yapılması yönünde tavsiyede bulundu.Hastaneden fiyat aldım 800 TL dediler. Ailecek ateş olayı bizi baya korkuyor o yüzden yaptıracağınız el mahkum.
acikelli
Bizde oğlumuza vurdurduk. 2 tip menenjit aşısı var ikisinide vurdurduk. 2 yaş sonrasında aşının biri 3 ay arayla vuruluyor. Ateş çok korkutuyor bizi tabiki sebep olduğu hastalıklar. Allah bütün yavruları esirgesin .
tatlimandalina
Bizde vurdurduk. Evet çok pahalı hatta fazla pahalı ama Allah korusun daha kötüsü gelmesin başımıza diye elden geldiğince bir tedbir almamız gerekiyordu. Bence bu aşı devlet aşısı grubuna dahil olmalı. Yani parası olan bu hastalıktan korunur olmayan ne yaparsa yapsın demek biraz yanlış oluyor diye düşünüyorum.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun