microsoft evden çalışan sayısını artırıyor

eski defterler
Microsoft, daha fazla çalışanının evden çalışmasına izin verdiğini duyurdu. Pandemi nedeniyle çalışanlarının büyük bir çoğunluğu evden çalışan şirketin "karma iş yeri" diye adlandırdığı bir kılavuzu da var.
blue raven
bu pandeminin insanlara öğrettiği şeylerden biri de işlerimizi uzaktan idare etmek ve uzaktan mesai yapmak. direkt insanlarla yüz yüze çalışılan mesleklerde ise vardiya şeklinde çalışmak. aslına bakarsanız da teknoloji hayatımıza ne kadar çok girerse insana ihtiyaç biraz daha azalıyor galiba. bu insanları korkut malımı acaba?
eski defterler
Ekonomik olarak belki korkutabilir ama ileride yine muhtemelen bir gökdelen dikerken birkaç kez daha düşünülecektir. İnsana ihtiyaç azalır mı? Azalacaktır ama yeni meslekler de sonrasında ortaya çıkacaktır, bir drone kendisi kalkıp, kendisi inemiyor yani kodlayan ya da sinyali gönderen yine insanoğludur. Beni asıl düşündüren bu virüsler ne zamandan itibaren bizimle yaşıyor? Sanki bizden önce gibiler...
kelekci
Microsoft çalışanlarının büyük bir kısmı belki işlerini evden yürütebilir Ama genelde beyaz yakadır bunlar. Mavi yaka yani emektar işçiler, kas gücü ile fabrikanın üretim kısmında çalışanların evden çalışması mümkün değil maalesef. Onlar evden çalışsa üretim olmasa diğer evden çalışanlarında satacağı bir ürün kalmaz.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun