milyoner yarışmasında tarihi rekor

mepola

İngiltere'de yapılan milyoner yarışmasında (bizim ülkemizde bilinen adı ile kim milyoner olmak ister) Tarih öğretmeni olarak çalışan Fear'a 1 milyon sterlin değerindeki ödülü kazandıran soru ise, “Şimdi Kuzey Carolina olarak bilinen sahillerde 1718'de yapılan deniz savaşında hangi korsan yaşamını yitirmişti?” olurken, Fear'ın seçenekleri Calico Jack, Karasakal, Barholomew Roberts ve Kaptan Kidd'di. Soruyu tarih öğretmeni şıklara bakmadan karasakal olarak doğru cevapladı.
birsinema
Adam fena şekil yapmış yalnız şıklara bakmadan milyonluk soruyu cevaplamış. Haberlerde görmüştüm bu haberi sadece yüzde 50 jokerini kullanmış başka joker hakkı da kullanmamış milyoner yarışması boyunca. İngiltere'de 14 yıl sonra yarışmada bu kadar büyük ödül kazanan ilk kişi olmuş bir de.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun