mısır'da 2500 yıllık tabut bulundu

subham


Mısır Turizm ve Eski Eserler bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2.500 yıllık 13 adet tahta tabut bulunduğu bildirildi. Çağın çok ötesinde koruma ve mumyalama yöntemleri ile mısır'da çok sayıda bu tarz keşifler yapıyor arkeologlar. Çok fazla yağmalanmamış olsalar gerek binlerce yıl içinde bu mabedler. Yada kum fırtılararı ile toprak altında kalarak korunmayı başarmış olabilirler.
proboss
Adamların taşı toprağı tarihi eser. Hoş taş yok daha çok kum var orada ama neyse. Tarihi eserlerin korunması sayesinde çok iyi turizm gelirleri var. Koca piramitler bile kum altından çıkarıldı.
ahmetbeyler
Mısır hep esrarengiz gelmiştir bana da. Hakikaten taş bile yok kumdan para kazanıyorlar. Kimbilir bir
deve ile falan gezmek kaç para. Gerçi tura otele para verince deve ile gezmek için çöl keyfi yapmak için param kalmaz da neyse.

mavidenhallice
düşünsenize, iş bilen bazı arkadaşlar bu tarz eserleri tasarlıyor, eskiye uyarlıyor ve bunu kullanıp ülkelerinde gelire dönüştürüyorlar. sonuçta ülkenin malı ve koruma altında kimsenin dokunmasına izin verilmiyor. (tabii dünyada zorla kontrol eden bi oluşum var mı bilemem) benim paranoyaklık seviyesi. insanlığa güvenim kalmadı usta, elden ne gelir?

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun