motor yağı

blue raven
arabası olanların araç bakım zamanı geldiğinde düşünmeye başladığı ilk şey hangi motor yağını kullanmalıyım. bu işi bir bilen olarak giitiği servisteki ustasına bırakanlar olduğu gibi biraz ince eleyip sık dokuyan olarak kendi tercihini yapmak isteyenlerde hiç az değil. kullandığı aracın motoruna uygun olsun, aracının performansını düşürmesin ve tabiki ekonomik olsun. piyasada çok fazla üretici firmanın çok fazla ürünü mevcut. bunların içinden kendinize uygun yağı seçmek için etiketleri iyi okumak şart.
daha fazla bilgi için bir firmanın bilgilendirme sayfası
durgun deniz
Acemiler için tavsiye : aracın kitabındaki yağ ,
Biraz daha bilenler için tavsiye : yarı yada tam sentetik uygun vizkozitedeki yağlar ,
"ben acayip titizim paraya da kıyarım" diyene tavsiye: 5-60 tam sentetik yağ ( araba 1500 hp olsa bile ) .
Yağ filtreleri ve özellikle araç dizelse yakıt filtreleri mutlaka değiştirilmeli...
proboss
Hiç ucuz motor yağı kullanacak kadar zengin olmadım. Siz siz olun servisin önerdiği markadadan şaşmayın arkadaşlar. Ucuz diye bette bulduklarınızın da son kullanma tarihlerine bir bakın. Durduk yere iş açarsınız başınıza maazallah.

neden halen bekliyorsunuz?


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

üye olun