muhittin korkmaz

radar
g.o.r.a. filminde 'bir cisim yaklaşıyor' efendim repliğiyle akıllarda yer edinen ve hayata gözlerini yummuş olan ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu. 3 yıl önce hem kendisi gibi oyuncu olan hem de ünlü youtuberlar arasına girmeyi başaran ve hakkında intihar ettiğine yönelik haberler çıkan, fakat muhittin korkmaz tarafından yalanlanmış olan; velhâsılı oğlu cem korkmaz'ın ölümüyle evlat acısını yaşayan muhittin korkmaz'ın acısı şimdi sevenlerinin yüreğini dağlamıştır. 1953 yılının 17 ekim günü gaziantep'te dünyaya gelmiş olan oyuncunun ölüm haberi cem yılmaz tarafından duyurulmuş ve sosyal medyanın gündemine oturmuştur. tabii ki bunu böyle bir haber sitesi konseptinde yazmak kolaydır. oysa şimdi ne hissettiklerini, onun sevenlerine sormalıdır. ünlü olmanın, zengin olmanın ölümden kurtarmadığını bir kez daha hatırlatan bu olay da unutulup gidecektir; fakat insan sözü edilen bu gerçeği hiç unutmamalıdır. 67 yaşındayken coronavirüs onu da bulmuş ve miadını doldurmasına vesile olmuştur. g.o.r.a. filmindeki Tihulu karakterinin yanı sıra Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? A.R.O.G, Sınav, Bir Baba Hindu, Pek Yakında gibi pek çok yapımla da hafızalara kazınmıştır. Hayatta Olmaz, deli aşk, Sihirbazlık Okulunda Bir Türk, Şeytan Tüyü, Arif ve 216 , Yahşi Batı da onun rol aldığı diğer yapımlardandır. oyuncu Devrim Parscan da onunla aynı gün, 24 kasım tarihinde vefat etmiştir.
bu başlıktaki tüm girileri gör

hoş geldiniz, bilgiler eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? e-posta: sozluk@eskidefterler.com

yazar olun