muhittin korkmaz

radar
g.o.r.a. filminde 'bir cisim yaklaşıyor' efendim repliğiyle akıllarda yer edinen ve hayata gözlerini yummuş olan ünlü sinema ve tiyatro oyuncusu. 3 yıl önce hem kendisi gibi oyuncu olan hem de ünlü youtuberlar arasına girmeyi başaran ve hakkında intihar ettiğine yönelik haberler çıkan, fakat muhittin korkmaz tarafından yalanlanmış olan; velhâsılı oğlu cem korkmaz'ın ölümüyle evlat acısını yaşayan muhittin korkmaz'ın acısı şimdi sevenlerinin yüreğini dağlamıştır. 1953 yılının 17 ekim günü gaziantep'te dünyaya gelmiş olan oyuncunun ölüm haberi cem yılmaz tarafından duyurulmuş ve sosyal medyanın gündemine oturmuştur. tabii ki bunu böyle bir haber sitesi konseptinde yazmak kolaydır. oysa şimdi ne hissettiklerini, onun sevenlerine sormalıdır. ünlü olmanın, zengin olmanın ölümden kurtarmadığını bir kez daha hatırlatan bu olay da unutulup gidecektir; fakat insan sözü edilen bu gerçeği hiç unutmamalıdır. 67 yaşındayken coronavirüs onu da bulmuş ve miadını doldurmasına vesile olmuştur. g.o.r.a. filmindeki Tihulu karakterinin yanı sıra Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? A.R.O.G, Sınav, Bir Baba Hindu, Pek Yakında gibi pek çok yapımla da hafızalara kazınmıştır. Hayatta Olmaz, deli aşk, Sihirbazlık Okulunda Bir Türk, Şeytan Tüyü, Arif ve 216 , Yahşi Batı da onun rol aldığı diğer yapımlardandır. oyuncu Devrim Parscan da onunla aynı gün, 24 kasım tarihinde vefat etmiştir.
civardagezer
Allah rahmet eylesin. Gora filmini hatırlıyorum da lise zamanlarındı arkadaşlar ile kavacık'ta bir sinemada izlemiştik. Bu tarz komedi filmleri de kalabalıkta daha zevkli oluyor zaten. O yıllarda Türk filmi uzay mekiği, uzayda geçmesi hikayenin farklı gezegenler çok efsane olaylardı. Ey gidi günler gerçekten kült bir filmdi. Muhittin Korkmaz'da filmin başından sonuna hep aynı replik ile akıllara kazınmıştı.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun