okullar açılacak mı

blockman
Eğitim sektöründe aktif olan biri olarak okulların açılacağı ihtimalini hiç dusunmuyorum. Evet milli eğitim bakanlığı bu konuda ısrarcı hatta kararlı ama gidişat malesef vakaların artışı yönünde. Buda okulda çocukları kollamayı zorlaştırıyor. Allah sonumuzu hayretsin.
farmasiyen
öğrencilerden %98.6'sının 'hayır!' diye cevaplanmasını istediği soru. okulların yeniden eğitime start verdiğini farz etsek bile, çok geçmeden, birkaç ay sonra yeniden 'okullar açılacak mı?' sorunsalını düşünmeye başlayacağımız kesindir. çünkü vakalar böyle giderse, okulları aç-kapa aç-kapa pimapen pencereye çevirecekleri muhakkaktır. (!) 'Okullar açılacak mı?' şeklindeki yılın sorusuna, 'açılsın artık örgün uzaktan eğitimle olmuyor' diyenleri de anlamak mümkün değil. aslında bence okullar açılmalı, fakat okula gitmek isteğe bağlı olmalıdır. isteyenler uzaktan eğitim görmeye devam etmeli, herkes bu yeni dünya düzenine uyum sağlamalıdır. Artık dar kalıplardan kurtulmak, mekâna bağımlı kalmamak gerekir.
Hem bir çin atasözü (!) ne demiş: önemli olan eğitimin 'örgün' değil 'özgün' olmasıdır. .:)
proboss
Bence kesinlikle açılacak. Eğitim sektörü zaten berbat bir halde canlılık ve devamlılık şart. Artık çocuklarda robota döndü sanki. Bir yolu olmalı bu işin. Çocuklar artık sınıflara dönmeli.
ferhatyagiz99
Herkes aşılanırsa okul açılır bence. Ya artık açılsın Bi zahmet 2 yıldır evde boş boş oturuyoruz, oturmaktan, tembellikten bıktım. İnşallah bir an önce okul açılır eski iyi günlerime dönebilirim. Virüsten bu kadar insan kaybettiğimiz yeter artık inşallah artık insan ölmez bu virüs yüzünden.
subham
Evet robota döndüler doğru. Bunun yanında iyice kilo almadılar mı sizce yahu. Habire yemek habire içmek abur cubur. Sonra bilgisayar başına. Acaba öğrencilerin en samimi düşüncesi ne? Azıcık öğrencilik psikolojisini biliyorsam okul açılmasın isteyecekler bence çocuk aklı işte.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun