ölüyü diriltmek

eski defterler
Cryonics Projesi "İnsan Dondurma Bilimi" olarak bilinen bir işlemdir. 60'lardan bu yana üzerine konuşulan, uygulanan bir işlemdir. Cryonics, kelime anlamı olarak “Bir canlıyı dondurup ileride yeniden dünyaya getirmek amacıyla yapılan işlemler bütünü” şeklinde tanımlanır. Cryonics'in ilk olarak ortaya çıkışı fizik öğretmeni olan Robert Ettinger'ın 1964 yılında yazdığı “The Prospect of immortality” yani Ölümsüzlük İhtimali isimli kitaptır. Cryonics kelimesi ise Yunanca soğuk anlamına gelen kelimeden türetilmiştir.1970'lerin sonuna geldiğimizde sadece Amerika'da 6 tane Cryonics şirketi kurmuştu. Bu şirketlerin en büyüğü Alcordur ve içinde 170'den fazla dondurulmuş insan bulunmaktadır. Çalışama prensibi söyledir; yeni ölmüş insanlar önce bir buzun içine konulup şirkete getiriliyor. İlk olarak ameliyeta alınıp metobolizmayı yavaşlatacak ilaçlar veriliyor. Sıvı akışının durmaması için mekanik bir pompa bağlanıyor ve oksijenin devamlılığı için hasta entübe hale getiriliyor.
atacan
Oluyu diriltmek onceki zamanlarda inanilan bir hurafi olaydi simdi artik kimse o hurafilere inanmaz ama belki allah tarafindan verilen guc olarak peyfgamberler yapmis olabilir.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun