omicron varyantı

danisman
Sinovac, üçüncü doz aşının Omicron varyantına karşı yüzde 94 oranında koruma sağladığını duyurdu. Salgın hala aramızdan gitmiş değil. Lütfen tedbirlerimizi elden bırakmayalım. Temizlik, mesafe ve maske. Bu 3 kural hep olsun.
danisman
Almanya'da Omicron varyantına bağlı ilk ölüm gerçekleşti. Allah'ım sonumuzu hayra çıkarsın. Bu şekilde devam ederse sonumuz nereye çıkacak bilmiyorum ama maske, mesafe ve temizlik kurallarına uygun olarak yaşamımızı idame ettirebilmesi başarabilmeliyiz. Bu doğrultuda Alman Hükümeti de yeni tedbirlerin kapıda olduğu açıklamasını yaptı keza.
danisman
Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Omicron varyantı şu anda bütün tüm dünyada hızla yayılıyor. Her ülke elinden geldiğince önlemler almaya çalışıyor. Türkiye hiçbir şey yapmadı ve bunun sonucunda da çok hızlı bir yayılım olduğu kesin. Rakamlar açıklanmıyor diye konuştu. Kim doğru konuşuyor, kim gerçekleri saklıyor bilmiyorum ama bildiğim tek şey, insanlığın tehditidir bu son don yayılan virüsler. Bir umut deyip kendi kendimizi kamufle edelim birbirimizden ve dolayısıyla virüslerden.
danisman
Bakan Koca: “Omicron varyantı ülkemizde de baskın varyant haline geldi.” Nedense hiç şaşırmadım. Ülke genelinde bu kadar rehavet olduğu sürece sadece omicronla kalmaz emin olun, daha farklı varyantlarina da şahit olacağız ki Yine işimiz Allah'a kaldı. Zira her daim bütün dönüşler O'nadır ve O'na olacaktır.
danisman
Omicron Varyantı ölüm saçmaya devam ediyor. Ölümcül ve bulaş riski orijinal virüse oranla daha yüksek olmasına rağmen birçok ülkede önlem amaçlı olarak yapılan aşılara karşıki protestolar da devam ediyor. Herkes mutsuz ve tedirgin. Bu sekde sonumuz nereye çıkar onu sadece Allah bilir. Tek ümidim sensin Allah'ım. Sen yardım et.

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak, zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com / +908503022238

hemen yazar olun