oyuncak dolabı

mrbapan
Evde heryer oyuncak artık bu duruma bir el atayım dedim 9 raflı bir dolap siparişi verdim. Raflar plastik ve yerinden çıkabiliyor. Oyuncakları gruplandırıp koyabiliyorsunuz içine. Küçük yaşta düzenli olmayı öğreniyor evladım bende bir rahat nefes aldım bu sayede, dağınıklığa bir son verdik şükür. Tavsiye ederim küçük çocuklu ailelere.
divagar
Düzenli ve tertipli olmaya küçük yaştan başlatmanız iyi olmuş. İş hayatında bile 5s soruyorlar artık. Esası düzen içerisinde çalışmaya dayalı bir uzak doğu felsefesi. Ağaç yaşken eğilir demiş atalarımız.
farmasiyen
Küçükken hiçbir zaman sahip olmadığım şey. Çünkü fazla oyuncağım yoktu, yaşına göre çok olgun bir çocuktum. (!) Ama bilimsel tanımıyla çocukların eğlenceli vakit geçirmek amacıyla oynadığı maddeleri yerleştirmek için kullanılan mobilya diyebiliriz.
blue raven
kendi çocukluğumda oyuncaklarım olmadığı için, onları koymaya bir dolap ihtiyacı olmamıştı. bir parça ip, bir kaç tahta parçası, plastik bir boru, gazoz kapakları, demir ve cam bilyeler bizim oyuncaklarımızdı. oyuncaklarımız yerine hayallerimizi koyardık biz mobilyaların içine.
birsinema
Önemli olan çocuğun düzeni öğrenmesi ve ne oynadığını anlaması. Bir çocuk için iddialı laflar olabilir ama inanın o yaşlarda bu tarz bir raflı dolap çocuğa düzen ve sınıflandırma becerisi kazandırabilir. Yeteneği varsa da bu becerilerini pekiştirmiş olur. İleride iş hayatında çok önemli bu, japonlar'ın 5s dediği hadiseye kadar yolu var bu düzen tertip olayının.
tgcbykl
#oyuncakdolabı bi çocuk odasının olmazsa olmaz parçaları arasında yer almaktadır. Annelerindaha toplu bir ortam kurması çocukların ise oyuncaklarını daha kolay bulması ve düzeni öğrenmesi bu oyuncak dolaplarının işlevselliğine bağlıdır

hoş geldiniz, bilginizle eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol