papatya gibisin beyaz ve ince

heapofhoney
Erdener kayatürk'ün açıklamaları ; " Papatya gibisin adlı eseri ilk kez açıklıyorum Babam Necdet Koyutürk askerdeyken teğmen arkadaşının kız kardeşine yazmıştır ".
Bunu annem vefat ettiği için rahatlıkla söyleyebiliyorum şimdi .Üstelik bir haftada yazılmış bir eserdir. Herkes bugüne kadar bu papatya kimdir diye sordu. Hem babama,hem bana. burada ilk kez açıklamış oluyorum.Bu eser Babamın gönlünü kaptırdığı teğmen arkadaşının kız kardeşine yazılmıştır. Erdener Koyutürk'e göre "Papatya " temizliğin ve genç kız zerafetinin,inceliğin,saflığın ve erkeğin o güzel sevgiliye gösterdiği saygının sembolüdür sanki.Belkide Necded Koyutürk'de bu duygulardan esinlenmiştir. Sevgiliye hayranlık,papatya gibi beyaz ve ince duygular..

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: [email protected]

hemen yazar olun