pazar tezgahları

eski defterler
Zamanında ucuzdu, yatırım olarak görülmeyip satın alınmıyordu ama şimdilerde ise durum tamamen değişmiş görünüyor. Damatlara sorulacak sorulara eklenebilir, "işin var mı, peki ya tezgahın?"

İstanbul'da yıllar önce kura çekilerek elde edilen pazar tezgahları babadan oğula devrediliyor. Bahçelievler'de 14 tezgahı olduğunu söyleyen bir pazarcı "Bir tahtayı günlük 100 liradan kiralıyorum. Kiraya verdiğimde 4-5 bin lira kazanıyorum. Tezgahlarımı satmaya kalksam hepsini 300 bin liraya satarım" dedi. İstanbul Umum Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mesut Şengün ise "Tahta sahibi kişiler arasında hostesler, sanatçılar, iş insanları, müteahhitler, emlakçılar var" dedi.
Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/aylik-kira-kazanci-dudak-ucuklatiyor-sahipleri-arasinda-is-adamlari-sanatcilar-bile-var-6272715/

hoş geldiniz, bilginizle fikirler ve eleştiriler getirdiniz.


eski defterler ile zamanda yolculuk açılıyor. dün, bugün, yarın ve sonsuza değin el değmemiş konularda deneyim ve düşüncelerinizi açıkça paylaşabildiğimiz kronolojik bilgilik, hayata dair ne varsa aklınızdakilere 7/24 tercüman olacak etik çerçevede bir topluluğuz.
üyemiz olarak zaman makinesi eski defterler'e siz de özgürce yazılar yazmak ve yönetimine katılmak ister misiniz? iletişim: sozluk@eskidefterler.com

hemen yazar ol